Skicrossařka Kučerová skončila v olympijském závodě v osmifinále a obsadila 23. místo

3 min 34 s

Nikol Kučerová si ze zimních olympijských her v čínském Pekingu odveze třiadvacáté místo. Česká skicrossařka ve středisku Secret Garden nepronikla ze své osmifinálové rozjížďky. Olympijskou šampionkou se stala švédská suverénka aktuální sezony Sandra Näslundová.

Kučerová, která byla v Pekingu při zranění reprezentační parťačky Diany Cholenské jedinou českou zástupkyní v akrobatickém lyžování, se vydala už na své třetí zimní olympijské hry v kariéře a chtěla zaútočit na nejlepší osobní výsledek pod pěti kruhy, kterým bylo čtrnácté místo z Pchjongčchangu 2018. V Číně na start svého závodu čekala nejdéle ze všech sportovců Svazu lyžařů ČR. Závod ale dvaatřicetileté reprezentantce příliš důvodů k radosti nepřinesl.

Účinkování ve středisku Secret Garden zahájila Kučerová kvalifikací, ve které hned v úvodu chybovala a připsala si 23. čas. Ten ji nasměroval do sedmé rozjížďky osmifinále, kde se střela s Kanaďankou Brittany Phelanovou a Švédkou Alexandrou Edeboovou. Na startu naopak stejně jako v kvalifikaci chyběla Francouzka Alizee Baronová.

Česká skicrossařka skvěle odstartovala a zpočátku figurovala na prvním místě. Na úvodní zvlněné pasáži ale stejně jako v kvalifikaci chybovala, nabrala ztrátu a přes veškerou snahu už se jí dvě soupeřky dohnat nepovedlo. První dojela Phelanová, na druhé postupové místo Edeboové Kučerová ztratila 1,28 sekundy.

Největší favoritkou na zisk olympijského zlata byla naprostá suverénka aktuální sezony Sandra Näslundová, která vyhrála devět z deseti závodů Světového poháru. A předpoklady Švédka s přehledem naplnila. Bez problémů pronikla vyřazovacími jízdami až do velkého finále a v něm si dojela pro zlato. Druhá skončila Marielle Thompsonová z Kanady, bronz brala Daniela Maierová z Německa.