Lyžování se představilo v rámci výročí 95 let brněnského výstaviště

Lyžování se představilo v rámci výročí 95 let brněnského výstaviště

3 min 10 s

Že je spojení lyžování na jižní Moravě v květnu nesmysl? A přece není. Ve dnech 27. a 28. 5. jste lyžaře mohli navštívit na brněnském výstavišti. To otevřelo své brány v rámci oslav 95. výročí nejen kultuře, výstavám, festivalu jídla, apod, ale také sportu.


Na ploše 250 metrů čtverečních pavilonu V společně jihomoravští lyžaři připravili pro návštěvníky informační stánek, který připomněl nejen letošní 120. výročí založení Svazu lyžařů ČR doplněný o ukázky z jednotlivých disciplín. Zájemci si mohli vyzkoušet jízdu na kolečkových lyžích, projet slalom na in-line bruslích, "zalyžovat" na lyžařském trenažéru nebo zasoutěžit v paralelní překážkové dráze.

K výročí BVV i Svazu lyžařů ČR přišla popřát i primátorka města Brna Markéta Vaňková. Bylo nám potěšením ji přivítat i přímo na našem sportovišti, kam zavítala s osobní podporou. Děkujeme i HitRadiu, kterému jsme mohli poskytnout lyžařský rozhovor přímo do éteru.

Na výstaviště během víkendu zavítalo přes 40 tisíc návštěvníků. A lyžování se těšilo obrovskému zájmu. Naše velké díky patří všem, kteří dorazili. Ne menší díky ale patří také všem, kteří se na přípravě našeho lyžařského "představení" podíleli, a všem těm, kteří se celý víkend aktivně věnovali našim sportujícím.Pomoc Ukrajině