Zlatý český double! Rejchrtová a Barták ovládli v Cortině obří slalom

Zlatý český double! Rejchrtová a Barták ovládli v Cortině obří slalom

6 min 13 s

Závodem v obřím slalomu odstartovala zastávka Světového poháru v italské Cortině d’Ampezzo a českým barvám vyšel dnešní den skvěle. Eliška Rejchrtová triumfovala mezi ženami a navázala tak na své slalomové vítězství z íránského Dizinu z minulého týdne. Mužský závod ovládl Martin Barták, který výrazně navýšil svůj náskok v celkovém pořadí seriálu.


Čeští reprezentanti rozjeli závod skvěle

První kolo obřího slalomu odstartovalo v italské Cortině v 11:15. Na trať se s jedničkou vydala Eliška Rejchrtová. Té se první jízda povedla ze všech závodnic nejlépe a ujala se průběžného vedení. Vedoucí žena Světového poháru Karolína Rašovská byla na čtvrtém místě s odstupem pouhých 18 setin na třetí Rakušanku Laru Teynor. Za Rašovskou se poskládaly pátá Aneta Koryntová a šestá Šárka Abrahamová.  Mezi muži předvedl nejrychlejší čas prvního kola Martin Barták. Pouhé čtyři setiny za ním byl Švýcar Mirko Hueppi. Do nejlepší desítky se z Čechů ještě vešli sedmý Jan Borák a desátý Adam Hromádko. 

 

Rejchrtová a Barták šampiony obřího slalomu

Druhé kolo začalo ve 14:15. Útok na medailové pozice nevyšel Karolíně Rašovské, která ve střední pasáži trati nepříjemně upadla a z dnešního závodu tak odchází bez bodů. Mnohem lepší jízdu předvedla ve druhém kole Aneta Koryntová, která zapsala třetí nejrychlejší čas. Na stupně vítězů jí to bohužel nestačilo a končí o 13 setin sekundy na čtvrtém místě. Vyrovnanou a klidnou jízdou si pro celkové vítězství dojela Eliška Rejchrtová, která tak ve Světovém poháru triumfovala podruhé v řadě za sebou. Minulý týden získala své premiérové vítězství ve SP poté, co vyhrála slalom v íránském Dizinu.  

 

„Dnešní první kolo bylo postavené hodně rovně od italských trenérů, nicméně mi to dost sedlo a jelo se mi skvěle. Druhé kolo bylo více technické a ještě k tomu začalo pršet, takže to dost klouzalo. Udělala jsem tam poměrně dost chyb, tudíž jsem ani nečekala, že by mi to mohlo vyjít na to vítězství. Nicméně jsem z toho nadšená, je to úžasný pocit stát na nejvyšším stupínku,“  popsala Rejchrtová. 

 

Šárka Abrahamová finišovala na šesté pozici, Sára Stloukalová dojela na 9. místě. Rejchrtovou na stupních vítězek doplnily druhá Rakušanka Lara Teynor a třetí Italka Margheritta Mazzoncini. 

Suverénně si ve druhém kole počínal, vedoucí muž v boji o velký křišťálový glóbus, Martin Barták. Stejně jako v kole prvním zapsal nejrychlejší čas a druhému Němci Marcelu Knappovi nadělil 33 setin. Třetí příčku udržel Ital Lorenzo Gritti.

 „První kolo bylo hodně těsné, ale druhé bylo hodně technické. Jelo se na mokru a dost to klouzalo, což mi vyhovuje. Sjel jsem to bez větší chyby, za to jsem rád. Doufám, že už zítra se mi pořadí celkové pořadí SP vyhrát,“ řekl Barták po závodě. 

 

Zítra program v italské Cortině pokračuje závodem v super G, který začíná v 10:45. Živě ho můžete sledovat na livestreamu zde

 Pomoc Ukrajině