×
Zlatá superkombinace! Češi na MSJ dominovali a slaví double!

Zlatá superkombinace! Češi na MSJ dominovali a slaví double!

31.08.2017

Hra s čísly na juniorském mistrovství světa travních lyžařů v italském Saurisu pokračuje. Šťastná trojka přinesla zlatý český double. Barták s třicet trojkou získal ve třetím závodě šampionátu třetí zlato. S číslem tři pak triumfovala také Adéla Kettnerová.

"Lepší už to být nemohlo. Martin je hvězdou tohoto mistrovství a už mu chybí jen poslední krok k tomu, aby na tom to šampionátu zůstal neporažen,” konstatoval trenér reprezentačního výběru Daniel Mačát. “Dnes nám ale velkou radost udělala také Adéla. Celý týden tu na ní byla vidět nervozita. V SG ještě měla rezervy, ale před slalomem se konečně pořádně naštvala a vše napravila. Myslím, že by jí to mohlo nakopnout i směrem k seniorskému šampionátu v Kaprunu, kde se jí minulé roky dařilo,” radoval se Mačát ze zlatého doublu.

Adéla Kettnerová figurovala po superobřím slalomu na průběžné třetí pozici za Rakušankou Kristin Hetfleischovou a vítězkou obou předchozích závodů Chisaki Maedovou z Japonska. Bojovná slalomová jízda ji však vystřelila až ke zlatu. “Nemůžu tomu uvěřit. Není to pro mě lehké mistrovství. Jsem v juniorech poslední rok a je to svazující. Když jsem dojela dolů, byla jsem přesvědčená, že budu druhá. Chisaki ale udělala chybu v polovině trati a bylo jasné, že mám zlato. Vůbec jsem nechápala, co se děje. Začalo mi to docházet až na mě naskákal zbytek týmu. Vyhrála jsem po opravdu dlouhé době a bylo to hodně emotivní,” popisovala v cíli dojatá Kettnerová. Na Hetfleischovou nakonec zbyl bronz. Na druhé místo se totiž vklínila další ze silného japonského týmu Minori Tamuraová.

Po včerejším nevydařeném slalomu si chuť zpravila další z Češek Karolína Rašovská, která skončila těsně pod stupní vítězů. “Dnes byla bedna hodně blízko a zároveň hodně daleko. Když si ale vezmu, že jsem kvůli zranění začala lyžovat až v polovině sezony, jsem se čtvrtým místem spokojená,” komentovala Rašovská. Poslední z českého tria Dominika Dudíková obsadila osmé místo.

Martin Barták si s pozicí favorita opět poradil bravurně. Po prvním kole vedl před domácím Davidem Savianem o sedm desetin. Ve slalomu pak svoje vedení navýšil na více než dvě vteřiny. “Dnes jsem vůbec nic nešetřil. Můj cíl jsou čtyři zlaté a nechci nechat nic náhodě. Ještě nemám hotovo,” zůstává Barták při zemi. Bronz nakonec bral Rakušan Ronald Schögl.

Skvělý výkon v superkombinaci, a především pak ve slalomové části, však předvedl i zbytek českého juniorského týmu. Václav Mačát, Jakub Ševčík a Jan Borák se seřadili na pátém až sedmém místě. Filip Machů skončil jedenáctý.

V pátek uzavře juniorský světový šampionát superobří slalom a favorité jsou jasní. Martin Barták bude chtít zkompletovat svoji zlatou sbírku a Kettnerová by své působení mezi juniory ráda zakončila medailí.

Fotogalerie


Partneři