Závěr sezony Českého poháru se blíží. Travní lyžaři se o víkendu představili v Předklášteří

4 min 58 s

Předposlední zastávka Českého poháru se konala o víkendu 7. a 8. srpna na svahu v Předklášteří. V sobotu o medaile bojovali závodníci ve všech věkových kategoriích v obřím slalomu a Super G, v neděli byl na programu slalomový závod.

Náročný program odstartoval v sobotu obřím slalomem, který se stejně jako ostatní disciplíny konal ve všech věkových kategoriích – od přípravky až po elitu. Mezi juniory se představilo celkem 10 startujících. Nejlépe si s tratí poradil Filip Machů ze spolku Grasski Štítné, který do cíle dojel v součtu obou časů za 50,69 s. Druhý skončil Aleš Knor, třetí Němec Lucas Hanning. Mezi juniorkami byla nejrychlejší Nikola Fričová ze Slovenska (46,98 s), z druhého místa se radovala Alena Veselá, třetí dojela Šárka Abrahamová. V elitní kategorii mužů zvítězil Martin Barták ze SKI KLUBU České Petrovice časem 50,35 s. O více než sekundu za ním projel cílem Václav Mačát, stupně vítězů uzavřel Adam Hromádko. V kategorii žen se závodu účastnily pouze dvě závodnice – Petra Mlejnková a Nikola Gergelyová. Trať nakonec lépe zvládla Mlejnková v čase 48,47 s.

V sobotu se jelo také Super G. Super obří slalom juniorů ovládl stejně jako obří slalom Filip Machů (29,06 s), druhý skončil Jan Kačický, třetí Němec Hanning. První místo v kategorii juniorek obsadila Nikola Fričová s časem 30,20 s. Druhá do cíle dojela Alena Veselá, třetí, odchovankyně Jan Němec Ski Akademy, z.s., Sára Stloukalová. Elitní kategorii mužů vyhrál časem 28,01 s Jan Němec. Za ním dojeli Martin Barták na druhém místě a Adam Hromádko na třetím. V kategorii žen se z prvenství radovala již podruhé Petra Mlejnková.

Program víkendu uzavřel nedělní závod ve slalomu. Pořadí mužů opanoval Aleš Knor, který náročnou trať zvládl v součtu časů za 43,35 s. Další pódium přidal Filip Machů, který po dvou sobotních vítězstvích bral stříbrnou pozici. Do třetice dojel na třetím místě Němec Lucas Hanning. Alena Veselá ovládla soutěž juniorek před Šárkou Abrahamovou a Sárou Stloukalovou. Mezi muži časem 45,16 s vyhrál Adam Hromádko, druhý dojel Václav Mačát, na třetím místě Martin Barták. Elitní ženskou kategorii jako jediná žena na startu vyhrála Petra Mlejnková, a ze závodů v Předklášteří si odváží zlatý hattrick.

Poslední zastávku Českého poháru v letošní sezoně hostí o víkendu 18. a 19. září Štítná nad Vláří.