Žáci mají za sebou první mezinárodní závody, medaile sbírali v Rakousku i Švédsku

Žáci mají za sebou první mezinárodní závody, medaile sbírali v Rakousku i Švédsku

5 min 36 s

Mládežníci travního lyžování mají za sebou první mezinárodní závody letošní sezóny. Měření sil ve Švédsku a Rakousku se zúčastnily desítky nadějných lyžařů.


Sezóna travního lyžování je v plném proudu a nezahálí ani žáci! Pro ty je jedním z hlavních cílů sezóny porce mezinárodních žákovských závodů, ve kterých se i čeští reprezentanti mohou porovnat s nabitou konkurencí z jiných zemí. Travní lyžaři jsou rozděleni do čtyř věkových kategorií, jedná se o kategorii do deseti, dvanácti, čtrnácti a šestnácti let.

V rakouském Schwarzenbachu se závodilo 10. - 11. června a vysoko ve výsledkové listině bylo k vidění hned několik českých vlaječek. V nejmladší kategorii mezi chlapci do deseti let bojovali dva čeští reprezentanti. Jiří Topinka si připsal první a druhé místo, jeho kolega Teodor Štěpánek zapsal jedno prvenství a třetí místo.

V kategorii dívek do dvanácti let se velmi dobře prezentovala Anna Bočková, která si odvezla dvě třetí místa. Mezi chlapci stejného věku soutěžili Jan Šebek a Felix Pernický, oba dva odjeli domů s jedním stříbrem a jedním bronzem.

I mezi dívkami do čtrnácti let byla znát česká účast, Karolína Suchá opanovala oba závody, Gita Seifertová zase uzmula dva bronzy. Jedno čtvrté místo zapsala i Marika Seifertová. Chlapci do čtrnácti let, to byla kategorie plná Čechů! V sobotu zvítězil Sebastian Juhos před Nikolasem Hanigovským a Ondrou Hrynyšinem a stejné stupně vítězů byli k vidění i v neděli.

Česká vlajka byla i v závodech dívek do šestnácti let dvakrát nejvýše, této kategorii šéfovala Tereza Bláhová. V sobotním měření se na stupně vítězů dostali i dva chlapci do šestnácti let, druhou pozici vybojoval Matěj Smetana, třetí byl Matěj Gajdušek. O den později zapsal bronz Lukáš Hrynyšin.

O týden později se závodníci přesunuli na sever. Další zastávku mezinárodních žákovských závodů hostilo Švédsko a závodilo se dokonce tři dny.

Všechny tři dny se z českého pohledu vydařily Sebastianu Juhošovi v kategorii do čtrnácti let. Ten totiž hned třikrát slavil vítězství. V kategorii dívek do šestnácti let se na prvním místě umístila Tereza Bláhová, stejně tak uspěla i v dalších dnech. Chlapci do šestnácti let soutěžili ve čtyřech. Polanský, Hrynyšin i Gajdušek se však nakonec museli sklonit před rakouským soupeřem Florianem Hirotem Köberlem.

Série mezinárodních žákovských závodů pokračuje za měsíc na Slovensku tradičním Grasski campem se závody na závěr. Mezitím ještě čeká žáky Český pohár v Javorníku, která se uskuteční od 8. do 9. července. 

 Pomoc Ukrajině