Žáci mají před sebou první mezinárodní závod. Jak probíhala příprava mladých travařů?

Žáci mají před sebou první mezinárodní závod. Jak probíhala příprava mladých travařů?

4 min 40 s

Po sérii soustředění na území Česka se žákovské kategorie travních lyžařů připravují na první závod, který je čeká v německém Neudorfu. Mezinárodních zápolení je v plánu hned několik, celkové vyhodnocení proběhne až ve druhém víkendu v září v Itálii.


Žáci za sebou mají celkově už čtyři tréninkové víkendy. Soustředění se uskutečnila v Českých Petrovicích, Orlickém Záhoří, Svinci (kategorie U14 a 16), Velkém Meziříčí (kategorie U10 a U12) a naposledy podruhé v Orlickém Záhoří, kde mladí travaři trénovali od pátku do neděle. Do svého prvního závodu naskočí už 24. května v německém Neudorfu.

Kromě těchto soustředění pak probíhaly tréninky i v týdnu na dalších místech, jako jsou Štítná nad Vláří, Předklášteří nebo Uhřice. ,,Většina žáků jedoucích na víkendové závody by tak měla mít před Neudorfem přibližně dvacet lyžařských dnů. Nejvíce času bylo věnováno obřímu slalomu, a tak bude většina závodníků ještě dotrénovávat slalom,” uvedl sportovní ředitel travního lyžování Martin Štěpánek.

,,Nominace na závody není nikdy jednoduchá. Například v chlapecké kategorii U12 a U16 je letos špička velmi vyrovnaná, a tak nominace probíhala i měřením časů na posledním společném soustředění,” dodal Štěpánek.

Mladé travní lyžaře čeká v nadcházejících týdnech a měsících velmi nabitý program. Poslední květnový víkend se ponese ve znamení závodů v Německu, za další dva týdny pojede úzký výběr U16 do Švédska a o další týden později budou Češi soutěžit v Rakousku. V prvním červencovém víkendu jsou na programu závody na Slovensku a vrcholem pro všechny žáky bude mezinárodní kemp v Orlickém Záhoří, kde jsou v plánu tři dny kempu a dva dny závodění. Kromě evropských států se očekává i účast závodníků z Japonska či Taiwanu.

V průběhu sezony je ještě naplánována pětice závodů Českého poháru, celá série mezinárodních žákovských závodů včetně celkového vyhodnocení následně proběhne ve druhém zářijovém víkendu v italském středisku Sauris.Pomoc Ukrajině