Žáci brali v Mezinárodním poháru travařů tři zlata, čtyři stříbra a tři bronzy

3 min 3 s

Reprezentace žáků v travním lyžování se i v letošním roce zúčastnila Mezinárodního FIS poháru žáků, který se sestával ze čtyř závodů.

První závod odstartoval v červnu v německém Ehrenfriensdorfu, druhý závod se jel společně s Českým pohárem v Českých Petrovicích, na třetí odjeli naši mladí závodníci do Schwarzenbachu v Rakousku a poslední finálový závod se uskutečnil už tradičně v rámci mezinárodního soustředění žáků Grasskicampu, který pro tento rok hostilo italské Levico.

V celkovém hodnocení žákovského poháru posbírala česká reprezentace tři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. V nejmladší kategorii U10 mezi dívkami zvítězila Lenka Knorová, ve stejné chlapecké kategorii obsadil druhé místo Václav Knor a třetí pozici získal Matěj Kašický.  V další úspěšné kategorii U12 získala zlato Sára Stloukalová, stříbro vybojovala Aneta Koryntová, mezi chlapci stejného věku byl nejúspěšnější Jakub Munzar, jež skončil celkově druhý.

Nejobsazenější kategorii U14 čeští závodníci mezi chlapci bezkonkurenčně ovládli, když se do první pětice prosadili hned čtyři Češi. Kraloval Aleš Knor, který tak doplnil třetí zlato do rodinné sbírky, třetí místo v této kategorii získal Jakub Černický a v TOP 5 je doplnili na 4. místě Martin Borák a na 5. příčce Pavel Ivánek.  V nejstarší kategorii U16 obsadil 2. místo Jan Borák, v dívkách získala bronzovou medaili Šárka Abrahámová.