Vydařený víkend ve Schwarzenbachu. Barták třikrát na bedně, žáci posbírali celkem sedmnáct medailí

Vydařený víkend ve Schwarzenbachu. Barták třikrát na bedně, žáci posbírali celkem sedmnáct medailí

6 min 17 s

Od 25. do 26. června se v rakouském Schwarzenbachu konala další zastávka mezinárodního žákovského poháru, zároveň se také jednalo o mezinárodní FIS závody dospělých, které se počítají do juniorského Světového poháru. Žáci posbírali ve dvou závodech celkem 17 medailí, z toho osm zlatých. Mezi dospělými si pro dvě první místa a jeden bronz dojel Martin Barták, Aneta Koryntová ovládla nedělní slalom.


Barták třikrát na stupních vítězů, Koryntová suverénní ve slalomu

Ve Schwarzenbachu byly v sobotu na programu dva závody – super G a obří slalom. V super G se z českých mužů nejvíce dařilo Martinu Bartákovi, který skončil na bronzové pozici o 15 setin za vítězným Italem Filippem Zambonim. Mezi ženami se z Češek nejlépe umístila Aneta Koryntová na pátém místě. Ženskému závodu opanovala Italka Margherita Mazzonciniová. 

 

V obřím slalomu byl mezi muži nejrychlejší vedoucí závodník Světového poháru Martin Barták. Na druhém místě se umístil Rakušan Roland Schloegl a třetí dojel Ital Filippo Zamboni. Blízko k medaili měla mezi ženami Eliška Rejchrtová, která na bronzovou Mazzonciniovou ztratila pouhých 15 setin sekundy. Závod vyhrála Rakušanka Laura Teynorová. 

 

V neděli se jel závěrečný závod ve slalomu. Na vítězné vlně pokračoval Martin Barták, který vyhrál před druhým Italem Zambonim o 22 setin sekundy a zapsal tak třetí pódiové umístění ve třech závodech. Český tým se mohl radovat i mezi ženami. Suverénně si v závodě počínala Aneta Koryntová, která předvedla nejrychlejší jízdy v obou kolech a mohla se radovat z vítězství. 

 

Žáci a žákyně sedmnáctkrát na stupních vítězů

Mladé naděje travního lyžování se v rámci mezinárodního žákovského poháru v Rakousku předvedly na jedničku. V sobotním slalomu získali zlaté medaile Filip Šebek, Šimon Liška, Josef Jelínek a mezi žákyněmi Tereza Bláhová. Stříbrnou příčku obsadili Thea Trnková, Matěj Smetana a Jiří Havlíček. Pro bronz si dojela Karolína Suchá.

 

Úspěšný byl pro žáky i nedělní obří slalom. Z druhého vítězství se v kategorii U12 radoval Filip Šebek, Thea Trnková přidala k sobotnímu stříbru zlato. V kategorii U14 zvítězila Tereza Bláhová, druhá skočila Karolína Suchá. Ve stejné věkové kategorii mezi žáky bral stříbro Jan Pešl a bronz Šimon Liška. Vítězem nedělního slalomu se mezi závodníky do 16 let stal Jakub Adámek, kterého na stupních vítězů doplnil druhý Josef Jelínek. V žákyních U16 si dojela Ella Jebavá pro bronzovou medaili. V celkovém součtu tak čeští žáci a žákyně vezou z Rakouska sedmnáct umístění na stupních vítězů. 

 

Už následující víkend se světová travařská elita představí na další zastávce Světového poháru v Předklášteří. Na programu jsou dva slalomy. 

 

PROGRAM domácího SP: 

1. 7. - Náměstí, Předklášteří

20:00 Slavnostní zahájení 

2. 7. - Ski areál Klínek

13:00 Start 1. kolo

16:00 Start 2. kolo

19:30 Vyhlášení

3. 7. - Ski areál Klínek

10:30 Start 1. kolo

13:00 Start 2. kolo



Pomoc Ukrajině