Veselá kralovala prvnímu podniku SP travních lyžařů. Češi posbírali celkem 7 cenných kovů

Veselá kralovala prvnímu podniku SP travních lyžařů. Češi posbírali celkem 7 cenných kovů

6 min 53 s

První červnový víkend se nesl ve znamení prvního podniku letošního Světového poháru v travním lyžování. Čeští reprezentanti ve slovenském areálu v Piešťanech ve dvou slalomových závodech zazářili a odvezli si hned sedm cenných kovů. Královnou prvních závodů nové sezony se stala Alena Veselá, která v obou dnech triumfovala. Martin Barták a Šárka Abrahamová přidali tři stříbra, Eliška Rejchrtová při své premiéře na SP získala bronz a na stupně vítězů poprvé v seniorském SP vystoupal také Jan Borák.


První závodní den čekal elitu travních lyžařů závod ve sprint slalomu, v neděli změřili síly ve slalomu. Povedený start do nové sezony prožila 18letá rodačka z Olomouce Alena Veselá, která suverénně ovládla oba závody a momentálně vede celkové hodnocení seriálu. „Víkend bych zhodnotila kladně. Dopadl nad rámec mých očekávání a je to pro mě skvělý start do sezony. Doufám, že to takto bude pokračovat dál,“ zhodnotila Veselá, kterou na stupních vítězů v sobotu doplnila mladičká Eliška Rejchrtová – ta se vůbec poprvé představila v závodech Světového poháru. 

 

První cenný kov na seniorském SP získal také 20letý Jan Borák, jenž zajel v neděli společně s Marcelem Knappem z Německa třetí nejrychlejší čas a dělil se tak o bronz. Nedělní závod se také vydařil Šárce Abrahamové, která si dojela pro stříbrnou pozici. "Věděla jsem, že mám dost natrénováno, ale určitě jsem nevěřila, že to dopadne až tak dobře. Teď vím, že si můžu zase o něco víc věřit a doufám, že dobře dopadnou i další závody," radovala se Abrahamová. Druhé místo pro ni bylo zopakováním maxima ve Světovém poháru z roku 2019. 

 

V Piešťanech si pro první dvě podia nové sezony dojel také Martin Barták a dostal se podobně jako Veselá do čela celkového hodnocení Světového poháru. Český juniorský rekordman nestačil v sobotu na Mirka Hueppieho ze Švýcarska a v neděli na Rakušana Hannse Angerera. „Byl to první závod Světového poháru po dvou letech, takže se těžko očekával výsledek. Dopadlo to ale líp, než jsem čekal. Na první místo jsem tento víkend neměl a je co zlepšovat – ale po víkendu vedu hodnocení SP, což hodnotím určitě pozitivně,“ popsal obhájce celkového triumfu z roku 2019. 

 

Lepší vstup do nové sezony jsme si ani nemohli představit – oba dny jsme získali kompletní medailovou sbírku a v neděli navíc ještě jedno stříbro,“ neskrýval radost po první zastávce Světového poháru šéftrenér české reprezentace Daniel Mačát. „Potvrdili jsme obrovskou formu a roli favoritů. Máme dokonce vedoucí závodníky v celkovém hodnocení Světového poháru – Alenu Veselou a Martina Bartáka. Věřím, že se nám bude i nadále takto dařit,“ dodal Mačát. 

 

Další závody Světového poháru čekají českou reprezentaci za 14 dní v rakouském Rettenbachu, 

kde se pojede slalom, obří slalom a super obří slalom.

První červencový víkend nejvyšší soutěž travních lyžařů pokračuje na domácí půdě v Předklášteří u Brna. Vrcholem sezony bude domácí světový šampionát ve Štítné nad Vláří. 

 

Celkové výsledky z úvodního Světového poháru v Piešťanech jsou k dispozici zde.

 

Pro více informací sledujte @travnilyzovani na Facebooku a Instagramu

 

Foto: Travní lyžování / Grasski.netPomoc Ukrajině