Ve Schwarzenbachu Češi sbírali medaile. Dařilo se zejména mladým travařům

Ve Schwarzenbachu Češi sbírali medaile. Dařilo se zejména mladým travařům

3 min 49 s

České travaře čekaly o víkendu závody v rakouském Schwarzenbachu. Lenka Knorová, Aneta Koryntová a Aleš Knor se mezi dospělými probojovali na bronzové příčky, mladší kategorie sbíraly kovy nejcennější. 


V pátek začalo dění ve Schwarzenbachu FIS závody Super G, v nichž se Aleš Knor probojoval do elitní pětky. Václav Knor skončil sedmý a Josef Jelínek s Jakubem Adámkem dojeli těsně za první desítkou. Ženské Super G nejlépe zvládla Lenka Knorová, která se dostala na třetí příčku, do první desítky se ještě zvládly probojovat šestá Aneta Koryntová a devátá Eliška Rejchrtová. 

Při sobotním obřím slalomu se Aleš Knor dostal až na stupně vítězů, Jakub Adámek s Václavem Knorem pak uzavírali první sedmičku nejúspěšnějších travařů. V ženské kategorii se seřadily tři závodnice za sebou od 6. místa, a to Eliška Rejchrtová, Aneta Koryntová a Lenka Knorová. 

Do akce naskočili také mladí travaři, v kategorii do dvanácti let zvítězila Anna Bočková a mezi chlapci dojel druhý Kristián Kafka. Kristián Macura ovládl závody U14 a mezi dívkami do šestnácti let si vedla nejlépe Karolína Suchá. V chlapecké kategorii U16 skončil druhý Matyáš Štěpánek.

Nedělní slalom zvládl ve Schwarzenbachu nejlépe Aleš Knor na pátém místě, Václav Knor bral devátou příčku a Daniel Bláha jedenáctou. Aneta Koryntová se mezi ženami dostala na bronzovou pozici, Sára Pánková zase na sedmou.

V kategorii U12 slavila vítězství v obřím slalomu Anna Bočková, mezi chlapci bral druhé místo Teodor Štěpánek. V závodech U14 obsadili první příčku Adéla Knorová s Kristiánem Macurou, za nímž se navíc seřadili Ondřej Hrynyšin a Filip Šebek. V kategorii U16 se na bednu dostaly Tereza Bláhová s Karolínou Suchou, Sebastian Juhos a Matyáš Štěpánek brali první dvě pozice.Pomoc Ukrajině