O víkendu odstartuje Světový pohár v travním lyžování. Barták pomýšlí na křišťálový glóbus

O víkendu odstartuje Světový pohár v travním lyžování. Barták pomýšlí na křišťálový glóbus

5 min 48 s

Už tuto sobotu startuje v rakouském Rettenbachu Světový pohár v travním lyžování. Soupiska českého týmu čítá dvanáct jmen, mezi nimiž nechybí ani úřadující mistr světa v obřím slalomu Martin Barták. V sobotu 11. června se pojede obří slalom, následující den pak super G.


Travní lyžaři za sebou mají měsíc intenzivní přípravy a úvodní díl Českého poháru. Podle slov šéftrenéra české reprezentace Daniela Mačáta je důležité, že jsou všichni závodníci zdraví. „Letošní tréninky byly velmi kvalitní, vše proběhlo podle plánu bez jakýchkoliv omezení. Zdá se, že jsme v dobré formě, ale teprve první srovnání se světem nám ukáže, jestli byla příprava dostatečná, “ uvedl Mačát. 

 

A jaké jsou cíle na nadcházející sezónu? „Podle výsledků z posledních let nemůžeme myslet na nic jiného, než na nejvyšší příčky ve SP i na MSJ. V jednotlivcích obhajujeme 3.místa v celkovém hodnocení SP mužů i žen a jako tým se pokusíme znovu zaútočit na křišťálový globus. Na MSJ, které se letos koná v Německu, budeme obhajovat 9 medailí, takže i v této kategorii budeme patřit mezi favority.“

 

Největší šance Mačát vkládá do Šárky Abrahámové a Martina Bartáka. „Mezi muži se bude jistě chtít prosadit Martin Barták. Také Šárka Abrahamová se bude určitě snažit znovu získat nebo i vylepšit 3. příčku ve SP. Šárka navíc může ještě startovat na MSJ, takže se pustí i do obhajoby dvou medailí z posledního MSJ. Máme však velmi vyrovnané družstvo a mezi nejlepšími ve SP se pravidelně umísťují i další jména jako Jan Borák, Filip Machů, Eliška Rejchrtová nebo třeba Karolína Rašovská.“

 

Úřadující mistr světa v obřím slalomu a třetí muž loňského celkového pořadí Světového poháru Martin Barták celou zimu tvrdě trénoval a nemůže se dočkat, až vše uplatní na svahu. Přípravu zakončil minulý týden ve větrném tunelu. „V tunelu jsme doladili poslední detaily, jelikož každá setina může rozhodovat.“ A jaké jsou jeho ambice? „Chci mít lepší časy než všichni ostatní a pokusím se znovu zaútočit na velký křišťálový glóbus,“ věří Barták. 

 

Na úvodní zastávce SP v Rettenbachu (11.-12. června) se mezi muži představí Filip Machů, Martin Barták,  Adam Hromádko, Jan Borák, Václav Mačát, Pavel Ivánek a Jan Kašický. Ženy pojedou ve složení Eliška Rejchrtová, Šárka Abrahámová, Karolína Rašovská, Sára Stloukalová a Aneta Koryntová. Sobota bude v Rettenbachu ve znamení obřího slalomu, neděle bude patřit super-G. 

 

Další zastávka Světového poháru se uskuteční 2. a 3. července v Předklášteří, kde závodníky čekají dva závody ve slalomu. Vstupné na akci je zdarma a nebude chybět bohatý doprovodný program. 

 Pomoc Ukrajině