V Předklášteří se konal mezinárodní kemp pro mladé travní lyžaře

5 min 15 s

Od 2. do 8. srpna se mohli závodníci od 6 do 14 let účastnit speciálního Grasski kempu ve Skiareálu Klínek v Předklášteří. K dispozici jim po celý týden bylo tréninkové a závodní centrum se zkušenými trenéry. Kemp byl určený jak pro již ostřílené závodníky, tak i pro úplné nováčky.

Grasski kempu se účastnili kromě čtyřiceti českých závodníků a pěti trenérů i mladí sportovci ze zahraničí. Z Rakouska přijelo celkem osm závodníků, sedm účastníků bylo ze Slovenska, pět z Itálie a čtyři z Německa.

V pondělí 2. srpna se konalo slavnostní zahájení, od úterý do čtvrtka byly na programu tréninky. Od pátku pak měly děti možnost vzájemného porovnání v ostrých závodech – nejprve se uskutečnil závod ve všestrannosti, v sobotu v obřím slalomu a celý kemp byl zakončen nedělní soutěží ve slalomu.

V kategorii dívek do 10 let zvládla všestrannost nejlépe Marie Prochasková z Rakouska, obří slalom a slalom zcela jasně ovládla její krajanka Christina Ziskbauerová, která je před poslední zastávkou Mezinárodního žákovského poháru v čele bodování. V kategorii chlapců do 10 let vyhrál všestrannost i obří slalom Matěj Vítek, který vede i celkové bodování poháru před Janem Šebkem. Ten ovládl sobotní slalom.

Mezinárodní žákovský pohár do 12 let dívek prozatím vede Eliška Dobrovská, která vyhrála páteční soutěž všestrannosti. Skvěle si na kempu vedla i Thea Trnková, která vyhrála dvě zbývající disciplíny. Zcela jasný průběh měly soutěže chlapců do 12 let. Všechny tři závody suverénně vyhrál Matyáš Štěpánek, který s obřím náskokem před Sebastianem Juhosem vede i celkové pořadí.

Stejně suverénně si počínala i Tereza Bláhová v kategorii U14, která zvítězila stejně jako Štěpánek ve všech třech disciplínách. Ve stejné věkové kategorii vyhrál všestrannost Rakušan Zickbauer, obří slalom a slalom ovládl vedoucí muž kvalifikace Robin Polanský.

V nejstarší kategorii U16 vyhrála všestrannost Aneta Koryntová, obří slalom Rakušanka Tina Hetfleischová a slalom Emma Eberhardtová. Kategorii U16 chlapců jasně ovládl vedoucí muž seriálu Daniel Bláha.

„Děti šly do všech tréninků opravdu zodpovědně, a to i přes nepřízeň počasí. Trať byla i díky dešti těžká, ale všichni se dokázali rychle adaptovat," shrnuje celou akci hlavní organizátorka Alena Ivánková. „Všechny účastníky je třeba pochválit, protože předváděli skvělé výkony - ať už se lyžování věnují delší dobu, nebo se na svah postavili vůbec poprvé," uzavírá Ivánková.