Už za dva týdny startuje MSJ v Orlickém Záhoří. Jak probíhají přípravy?

Už za dva týdny startuje MSJ v Orlickém Záhoří. Jak probíhají přípravy?

4 min 43 s

24. července je na programu start prvního závodu na mistrovství světa juniorů v Orlickém Záhoří. Přípravy jsou v plném proudu a juniorská reprezentace se už na místě pilně věnuje tréninkům. Jak se těší domácí závodníci?


Přímo na místě je v nejbližších dnech naplánováno sekání trávy a lepší zarovnání povrchu. Startovní čísla jsou vyrobená, objednaný je i raut a květiny pro závodníky.

V sobotu 20. července bude patnáctičlenný tým pracovat na tom, aby bylo vše kompletně připraveno na závodění, a to včetně sítí, reklam, vlajek a stanů, kde proběhne vyhlašování vítězů.

Každou středu až do následujícího týdne na kopci trénuje juniorská reprezentace pod vedením Dana Mačáta. Devatenáct domácích závodníků je připraveno, na mistrovství světa juniorů se však ostatní mohou zapsat i v průběhu příštího týdne. Kromě zemí, které se pravidelně účastní závodů v travním lyžování, se očekávají také zástupci z Ukrajiny či Maďarska.

Jak se na start mistrovství světa juniorů těší české naděje? „Těším se moc, protože to je doma, ale zase budou na mě asi kladeny největší nároky. Uvidíme, jak to dopadne,“ popisoval Aleš Knor, jenž před dvěma lety ovládl závod Super G na MSJ v Neudorfu.

V kategorii juniorek se představí i dvojnásobná vítězka Světového poháru Eliška Rejchrtová: „Je to můj domácí kopec, nicméně není to asi kopec podle mých představ, na kterém bych chtěla závodit na mistrovství světa juniorů. Je hodně jednoduchý, tudíž to bude hodně o lyžích, o technice. Bude hodně záležet na tom, kdo udělá nejméně chyb. I malinké chyby v tom, že tam člověk někde ztratí malinko rychlosti, mohou znamenat hrozně moc. Rozhodně to nebude jednoduché,“ má jasno před startem šampionátu.

Podobné pocity má i Pavel Ivánek: „Určitě se těším, i když to není kopec, který by mi vyhovoval. Teď mám v plánu ještě několik tréninků a doufám, že trošku zlepším dynamiku na jednodušším kopci. Vyhovují mi spíš ty, jako jsou v Předklášteří nebo v Rettenbachu na minulém MSJ. Doufám, že zlepším svůj styl jízdy na jednodušších kopcích, abych právě tam zajel lepší výsledky.“Pomoc Ukrajině