Úspěšný víkend v Norrköpingu! Travařům se zadařilo v závodech FIS i Světovém poháru

Úspěšný víkend v Norrköpingu! Travařům se zadařilo v závodech FIS i Světovém poháru

4 min 48 s

Ve švédském Norrköpingu čekal české travaře náročný prodloužený víkend plný slalomu. Páteční závody FIS odstartovala medailově Eliška Rejchrtová, která se na stupně vítězů probojovala i ve Světovém poháru, kde v mužské kategorii bral zlato Martin Barták. V neděli se pak zadařilo mladým travařům, kteří v kategorii U16 získali celkem čtyři medaile.


Páteční závody FIS ve slalomu vyšly českým travařkám velmi dobře, Eliška Rejchrtová brala druhou příčku a top pětku závodnic uzavíraly Aneta Koryntová se Šárkou Abrahamovou. Lenka Knorová dojela desátá.

Mezi muži si nejlépe vedl čtvrtý Martin Barák, na sedmou příčku se pak prodral Jan Borák a devátý dojel Filip Machů. Pavel Ivánek uzavíral startovní listinu na konečném šestnáctém místě.

Spousta závodníků však brala FIS závod jako přípravu na sobotní Světový pohár, v němž se české vlaječky vyšvihly na nejvyšší stupínky. Ve slalomu totiž mezi muži triumfoval o dvě setiny sekundy Martin Barták. Jan Borák ve Švédsku dojel s vteřinovou ztrátou za svým českým kolegou na šesté pozici, Filip Machů pak celkově devátý a Pavel Ivánek čtrnáctý.

Mezi ženami vládla dvojice Rakušanek, na třetí místo se ale prodrala Eliška Rejchrtová. O pouhých dvanáct setin sekundy za ní zaostala Šárka Abrahamová na čtvrté pozici a Lenka Knorová skončila devátá.

Neděle následně znovu patřila závodům FIS, v nichž byl tentokrát z Čechů nejúspěšnější sedmý Jan Borák. Martin Barták a Filip Machů společně uzavírali elitní desítku a Pavel Ivánek bral patnáctou pozici.

Travařkám jen těsně unikly stupně vítězů, za trojicí Rakušanek totiž dojely ve shodném čase Eliška Rejchrtová a Lenka Knorová. Sedmá byla Aneta Koryntová a Šárka Abrahamová tentokrát brala devátou příčku.

Kromě dospělých kategorií se však blýskly i mladí travaři. V kategorii do šestnácti let zvítězili Matyáš Štěpánek i Karolína Suchá. Tereza Bláhová navíc obsadila druhý stupínek a mezi chlapci se stejný počin podařil Lukáši Hrynyšinovi. Matěj Gajdušek následně dokončil slalom na čtvrté příčce.

O víkendu jsou v plánu další FIS závody, tentokrát v rakouském Schwarzenbachu, a to pro žákovské, juniorské i seniorské kategorie.Pomoc Ukrajině