Týden plný tréninků, závodění a získávání zkušeností. Grasski kemp 2022 uzavřel letošní ročník FIS Children Cupu

6 min 40 s

Od 7. do 12. srpna se v italské Malga Rivettě konal tradiční kemp pro mladé travní lyžaře, který nese název Grasski kemp. Českou republiku na akci reprezentovalo 25 dětí. Tři dny společných tréninků poté vyvrcholily dvoudenním závoděním ve slalomu, gymkhaně a obřím slalomu.

V neděli 7. srpna odstartoval kemp slavnostním zahájením. Od pondělí čekaly na děti tréninky, ve kterých se mohly porovnávat se svými vrstevníky ze zahraničí. Kromě České republiky se na akci představili také zástupci z Itálie, Rakouska, Německa či Slovenska.

Ve čtvrtek 11. srpna odstartoval závodní program slalom.  V kategorii U10 si pro stříbro mezi chlapci dojel Jan Šebek, o jednu pozici za ním byl bronzový Jiří Topinka. Českým závodníkům se dařilo i v kategorii do 12 let. Kristián Macura nenašel přemožitele a radoval se z vítězství. Druhý skončil Filip Šebek. Stříbro brala ve stejné kategorii mezi děvčaty Thea Trnková, kterou na stupních vítězek doplnila Gita Seifertová na třetím místě. Mezi děvčaty U14 byla nejrychlejší Tereza Bláhová. Karolína Suchá získala bronzovou medaili. Mezi chlapci byl Jan Pešl druhý, Šimon Liška třetí. I v kategorii do 16 let měla Česká republika svého vítěze. Jakub Adámek si dojel pro zlato, jeho krajan Josef Jelínek pro bronz.

Po slalomu následovala gymkhana, tedy dovednostní závod, který má otestovat, jak dobře závodníci ovládají své lyže. V kategorii do 10 let byl druhým nejrychlejším Jan Šebek, jen o jedno místo za ním skončil Jiří Topinka. Thea Trnková závodící v kategorii U12 o jednu příčku vylepšila svůj výsledek ze slalomu a připsala si na své konto zlatou medaili. Naopak mezi chlapci U12 se první dvě místa ze slalomu neměnila. Opět vyhrál Kristián Macura, na stříbrné pozici dojel Filip Šebek. Druhé vítězství za jeden den si připsala v kategorii U14 také Tereza Bláhová. Ve stejné věkové kategorii mezi chlapci triumfoval Jan Pešl. Šimon Liška bral stříbro. V kategorii U16 byla mezi dívkami nejlepší Češkou třetí Ella Jebavá. Nejlepším Čechem druhý Josef Jelínek. Jakub Adámek finišoval na třetí pozici.

Celý kemp vyvrcholil pátečním obřím slalomem. Český tým bral v kategorii chlapců do 10 let druhé a třetí místo. Jan Šebek si dojel pro stříbro, bronz patří Jiřímu Topinkovi. Mezi závodníky do 12 let neměli Češi konkurenci a triumfovali jak v dívčí, tak chlapecké kategorii a to díky Thee Trnkové a Kristiánu Macurovi. Filip Šebek navíc přidal stříbrnou medaili. V kategorii U14 se z vítězství radovala Karolína Suchá, ze stříbra Tereza Bláhová a Jan Pešl. Mezi chlapci do 16 let ovládl obří slalom Jakub Adámek, hned za ním finišoval Josef Jelínek.

Grasski kemp byl také poslední letošní zastávkou seriálu FIS Children Cup. Na celkový triumf dosáhli Thea Trnková (U12), Filip Šebek (U12), Tereza Bláhová (U14), Šimon Liška (U14) a Jakub Adámek (U16).

CELKOVÉ POŘADÍ FIS CHILDREN CUPU 2022 (ČESKÝ TÝM)

U10 – 3. místo Jan Šebek

U12 – 1. místo Thea Trnková, 1. místo Filip Šebek, 2. místo Kristián Macura

U14 – 1. místo Tereza Bláhová, 2. místo Karolína Suchá, 1. místo Šimon Liška, 3. místo Jan Pešl

U16 – 4. místo Ella Jebavá, 1. místo Jakub Adámek, 2. místo Josef Jelínek