Travní lyžařky uspěly na slalomových závodech ve Švédsku, Rašovská druhá, Rejchrtová dvakrát třetí

Travní lyžařky uspěly na slalomových závodech ve Švédsku, Rašovská druhá, Rejchrtová dvakrát třetí

5 min 39 s

Týden po první zahraniční misi českých travních lyžařů v Rakousku se reprezentace přesunula do Švédska. Na svahu Vrinnevibacken byly v plánu tři sprint slalomy ve třech dnech pro muže i ženy. V mužské části pole zastupovala Česko čtyřka mladíků, tedy stejný počet jako mezi ženami. Právě tam vybojovaly Eliška Rejchrtová a Karolína Rašovská pódiová umístění.


Z Dolních Rakous se česká reprezentace travních lyžařů přesunula o víc jak 1000 kilometrů vzdušnou čarou severněji. Sjezdovka Vrinnevibacken nedaleko města Norrköpping hostila letošní druhouo zastávku závodů FIS, tentokrát ryze slalomovou. Od pátku do neděle byly na programu tři klání v disciplíně s nejkratším obloukem a české barvy se i přes účast spíše juniorského týmu opět neztratily.

Mezi ženami se hned na úvod v pátečním závodě objevily dvě vlaječky s modrým klínem na stupních vítězek. Karolína Rašovská po prvním kole vedla téměř o dvě desetiny, ale nakonec ji lepší jízdou právě o tuto hodnotu překonala Rakušanka Teynorová. Vítězka loňského Světového poháru Eliška Rejchrtová dotahovala hlavně v jízdě druhé, kde našla jen jedinou přemožitelku. Výsledný čas jí stačil na bronzovou příčku a doplnila tak svou kolegyni na pódiu.

Oběma těmto závodnicím pak v sobotu chyběl jen chloupek k tomu, aby na svá umístění navázaly. Od medailových pozic je dělily znovu osudné dvě desetiny, pódium tentokrát bylo ryze rakouské. Ke stejnému pořadí se schylovalo i v neděli, rakouský trojblok na čele ale rozbila Eliška Rejchrtová, jež třetím nejrychlejším výkonem ve druhém kole zopakovala svůj páteční bronz.

Závodů se účastnila i Šárka Abrahámová, která ve všech třech kláních udržela konzistentní výkonnost a zapsala tři šestá místa.  Nejmladší z Češek Lenka Knorová, pro kterou to byla teprve druhá zkušenost mezi dospělými, byla dvakrát osmá. V mužské části se český tým rozhodl vyslat na dalekou cestu na sever spíše členy juniorského týmů, A-tým se pilně připravoval na domácí kola SP. Ve Švédsku se nejlépe umístili Daniel Bláha a Václav Knor, kteří oba jednou pronikli do elitní desítky.

O příštích dvou víkendech startuje Světový pohár, první dvě kola nejprestižnějšího seriálu travních lyžařů  se odehrají na českém území. V Orlickém Záhoří se příští týden pojede obří slalom a Super G, o týden později v Předklášteří budou následovat dva slalomy. O tom, jak zahájí sezónu Světového poháru čeští travní lyžaři, se tedy v obou destinacích můžete přesvědčit na vlastní oči. 

 Pomoc Ukrajině