Travní lyžaři závodili v italském Tambre, Abrahamová a Barták brali pódiová umístění

Travní lyžaři závodili v italském Tambre, Abrahamová a Barták brali pódiová umístění

5 min 3 s

Už jen týden zbývá do startu světového šampionátu v travním lyžování v Cortině, poslední závody kategorie FIS před vrcholem sezóny se konaly taktéž v Itálii. Do Tambre odcestovalo i osm českých závodníků, Šárka Abrahamová si odvezla dvě zlata a jeden bronz, Martin Barták skončil druhý a třetí.


Někteří travní lyžaři se na blížící se mistrovství světa připravují individuálně, někteří zvolili závodní průpravu přímo na svahu. Do italského Tambre v regionu Benátsko se vydaly čtyři české ženy, které doplnili čtyři kolegové z mužské reprezentace. A na svazích na úpatí italských Alp si české barvy nevedly vůbec zle, ba naopak.

Královnou víkendu se po právu stala Šárka Abrahamová. Už v úvodním pátečním SuperG zajela nejrychlejší čas a o devět setin porazila domácí Gasperiovou. Stejná soupeřka se ji dívala na záda z druhého místa i v sobotním obřím slalomu, tentokrát však s mnohem větším odstupem. Dvacetiletá česká lyžařka s velkým náskokem zajela obě kola nejrychleji ze všech a zvítězila v součtu o 62 setin.

Povedený víkend zakončila zástupkyně klubu z Moravské Třebové v nedělním slalomu, kde za suverénní Rakušankou Eberhardtovou a její krajankou Hetfleischovou vystoupala na třetí nejvyšší stupínek. Její kolegyně Karolína Rašovská v Itálii sklízela brambory, čtvrtá dojela jak v obřím slalomu, tak ve slalomu speciál. V neděli jí na medaili chybělo 24 setin, v sobotu dokonce ještě o 9 setin méně.

Mezi muži se představila taktéž čtveřice českých reprezentantů, nejlépe si z nich vedl dle očekávání Martin Barták. V obřím slalomu mu uniklo vítězství o pouhých 6 setinek, když neudržel své vedení po prvním kole proti motivovanému Italovi Buiovi. Na skvělý závod zadělal i v prvním kole nedělního slalomu, v tom druhém ale vysokou laťku neudržel a skončil třetí. Na nadcházející světový šampionát v Cortině se však naladil velmi slušně.

Martin Barták ještě zapsal šesté místo v SuperG, do desítky se v tomto závodě vešel i Pavel Ivánek. Do top 10 proklouzl dvakrát i Daniel Bláha, který si odvezl z Tambre deváté a desáté místo. Další akcí pro travní lyžaře bude již zmíněné MS v Cortině d’Ampezzo, které startuje 30. srpna závodem v SuperG. A česká reprezentace s medailovými ambicemi u toho nebude chybět.

 Pomoc Ukrajině