Travní lyžaři ve Svinci odstartují sezónu. Vrcholem bude světový šampionát v Cortině

Travní lyžaři ve Svinci odstartují sezónu. Vrcholem bude světový šampionát v Cortině

4 min 24 s

Už zítra se rozběhne nová sezóna travním lyžařům. Ve Svinci je v rámci Českého poháru čekají dva slalomy. První závody Světového poháru budou na konci června v Orlickém Záhoří. Letošním vrcholem je mistrovství světa, které na přelomu srpna a září bude hostit italská Cortina d’Ampezzo.


Česká reprezentace travního lyžování má v nové sezóně na co navazovat. V loňském roce si zcela podmanila juniorské mistrovství světa, navíc celkové pořadí Světového poháru ovládli Martin Barták a Eliška Rejchrtová.

 

Tento víkend začíná sezóna nová, první díl Českého poháru se odehraje ve Svinci. Na programu jsou dva slalomy. První Světový pohár bude také na domácí půdě, konkrétně 24. a 25. června v Orlickém Záhoří. Následovat bude zastávka v Předklášteří na začátku července (1. a 2. července). 

 

Junioři budou o medaile ze světového šampionátu bojovat od 2. do 6. srpna v rakouském Rettenbachu, dospělí budou mít mistrovství světa od 29. srpna do 2. září v Cortině d’Ampezzo, dějišti příštích zimních olympijských her. Celou sezónu uzavře MČR v Předklášteří 23. a 24. září.

 

Travní lyžaři jsou na sezónu důkladně připraveni, absolvovali totiž pod dohledem trenéra české reprezentace Daniela Mačáta hned několik přípravných kempů. Závodníci v kategoriích U10 a U12 trénovali během přípravného období ve Štítné, Českých Petrovicích, Svinci, Orlickém Záhoří a Předklášteří. Reprezentace dospělých absolvovala přípravu na soustředěních ve Štítné, Orlickém Záhoří a Předklášteří. 

 

„Příprava proběhla podle plánu a věřím, že jsme maximálně připraveni na mistrovskou sezónu. První závody ukáží, jak si závodnici povedou v domácí konkurenci. Určitě máme na co navazovat z loňské sezóny, která byla opravdu bohatá na úspěchy. Těším se, že budeme dál překonávat hranice světového travního lyžování,“ řekl před startem sezóny trenér české reprezentace Daniel Mačát. 

 

 

Zastávky Českého poháru 2023: 

27. a 28. května 2023, Svinec

8. a 9. července 2023, Javorník 

12. a 13. srpna 2023, Štítná

23. a 24. září 2023, Předklášteří Pomoc Ukrajině