Travní lyžaři se představí na Slovensku. O víkendu odstartuje také první letošní zastávka Grasski Open Cupu

Travní lyžaři se představí na Slovensku. O víkendu odstartuje také první letošní zastávka Grasski Open Cupu

3 min 12 s

Travní lyžaři se tento víkend představí na Slovensku (Jasenská Dolina-Kašová) na FIS závodech dospělých. Zároveň se na stejném místě jede i žákovský FIS Grasski Children Cup. Ve Svinci zase startuje letošní ročník Grasski Open Cupu.


O víkendu 16. až 17. července budou travní lyžaři závodit na Slovensku, konkrétně v Jasenské Dolině-Kašové. Současně se tam totiž konají FIS závody dospělých a žákovský FIS Grasski Children Cup. V sobotu jsou na programu obří slalom a superkombinace, neděle bude věnována slalomu.  Pro žáky, kteří se nedostali do nominace, se bude ve Svinci ve stejném termínu konat první letošní zastávka Grasski Open Cupu. Zároveň se jedná i o závod pro veřejnost. Soutěžit se bude ve dvou obřích slalomech.

 

Nominace české reprezentace dospělých:

ženy: Eliška Rejchrtová, Karolína Rašovská, Anna Ježová, Aneta Koryntová, Sára Pánková

muži: Martin Barták, Pavel Ivánek, Martin Máca, Daniel Bláha, Alexandr Havlík

 

Nominace FIS Grasski Children Cup:

U12: Thea Trnková, Filip Šebek

U14: Tereza Bláhová, Karolína Suchá, Šimon Liška, Matěj Smetana, Matěj Gajdušek, Jan Pešl

U16: Josef Jelínek, Robin Polanský, Jiří Havlíček, Jakub Adámek, Filip Trnka

 

Po slovenských závodech se znovu čeští travní lyžaři představí na domácí půdě 30.-31. července na třetí zastávce Českého poháru 2022 v Javorníku (Liberec). Poslední dějství ČP se pak bude konat 17.-18. září v Předklášteří. Další dvě zastávky Grasski Open Cupu jsou naplánovány na 6.-7. srpna a 3.-4. září.  Pomoc Ukrajině