Travaři se chystají na domácí zastávku Světového poháru! Jaká jména se chystají do Předklášteří?

Travaři se chystají na domácí zastávku Světového poháru! Jaká jména se chystají do Předklášteří?

4 min 29 s

Po švédském Norrköpingu přebírá pořadatelskou štafetu ve Světovém poháru Předklášteří. V pátek a sobotu jsou v plánu závody obřího slalomu, v neděli zase slalomu. Pro řadu domácích travařů bude víkend speciální, bude je totiž povzbuzovat řada přátel a rodinných příslušníků.


Češi se chystají na domácí zastávku Světového poháru v pořádně našlapané sestavě. Do akce naskočí hned dvanáct závodnic a čtrnáct závodníků. Konkrétně bude v ženské kategorii reprezentovat Eliška Rejchrtová, Anna Ježová, Sára Pánková, Aneta Koryntová, Lenka Knorová, Šárka Abrahamová, Karolína Rašovská, Lucie Kutínová, Martina Bílá, Sára Stloukalová, Nikola Gergelyová a Tereza Peškarová.

V mužské kategorii jsou připraveni Martin Barták, Jan Borák, Jiří Havlíček, Jakub Adámek, Pavel Ivánek, Josef Jelínek, Václav Knor, Daniel Bláha, Robin Polanský, Aleš Knor, Filip Trnka, Martin Máca, Jakub Raška, Jiří Vaverka a Alexandr Havlík.

Jací jsou podle sportovního ředitele travního lyžování Martina Štěpánka hlavní favoriti závodu? „Myslím si, že Barták bude určitě velice vysoko. Knor v každém případě a uvidíme, myslím si, že i Honza Borák,“ popisoval v mužské kategorii. Mezi ženami je konkurence velká, kromě dvojnásobné držitelky křišťálového glóbu Elišky Rejchrtové má Česko ještě několik želízek v ohni: „U žen Rejchrtová, Abrahamová, Rašovská, Koryntová, Knorová…“

Pro travaře bude domácí zastávka Světového poháru specifická zejména díky plánované podpoře z publika. „Určitě to je speciální v tom, že tam všichni budou mít nějaké známé, kamarády a přátele, před kterými se budou chtít ukázat. Pro ně to bude skvělé, na druhou stranu jsou i takoví specialisté, kteří to neřeší, jako například Barták, který se dokáže připravit stejně jako na jakýkoliv jiný závod,“ ví Martin Štěpánek.

Kromě závodníků z Česka se na kopec v Předklášteří chystá i řada zahraničních jmen. „Klasicky tam budou Slováci, Rakušané, Němci, Italové, asi i Švýcaři nebo Švédi,“ dodal sportovní ředitel travního lyžování nakonec.Pomoc Ukrajině