Světový pohár v Předklášteří: Barták třetí ve slalomu, Rašovská čtvrtá

Světový pohár v Předklášteří: Barták třetí ve slalomu, Rašovská čtvrtá

5 min 51 s

Světový pohár v travním lyžování pokračoval v Předklášteří u Brna nedělním slalomem. Na podium se opět prosadil Martin Barták, který skončil třetí. Těsně pod stupni vítězů dojela domácí Karolína Rašovská.


„Dnes jsem moc nevěděl, co od závodu čekat. Jelo se na jiné sjezdovce, než jsem zvyklý, a moje lehká nejistota se projevila hlavně v prvním kole,” hodnotil svůj výkon Martin Barták, který v prvním kole zajel čtvrtý nejrychlejší čas. V druhém kole si ale dokázal polepšit a mohl se tak radovat z dalšího pódiového umístění v sezoně. „Druhé kolo už mi sedlo o něco líp a také to bylo vidět na času,” dodal sedmnáctiletý lyžař z Orlických hor.

„Martin letos předvádí stabilně špičkové výkony. Včera mu to konečně vyšlo a mohl slavit premiérový triumf ve Světovém poháru. Dnešní třetí místo jen potvrdilo jeho kvality. Je velkým příslibem do budoucna i nadějí na blížící se MS,” shrnul reprezentační trenér Daniel Mačát. Do elitní desítky se dostali také šestý Martin Štěpánek a desátý Tomáš Soltík. Suverénním vítězem slalomu Světového poháru v Předklášteří se stal Ital Lorenzo Gritti.

Mezi ženami se o nejvyšší příčky opět prala trojice Miková (SVK), Gerlachová (AUT), Hetfleichová (AUT). Zlato stejně jako v obřím slalomu vybojovala díky skvělému druhému kolu Barbara Miková, a rakouská dvojice se tak musela spokojit s druhou a třetí příčkou. 

K české radosti do boje o nejvyšší stupně opět zasáhly i domácí závodnice. Karolína Rašovská ještě o jedno místo vylepšila svůj výkon z obřího slalomu a skončila na čtvrtém místě. „Karolína se vrací po zranění a právě i díky té roční pauze jezdí teď s neuvěřitelnou chutí a radostí. Každou jízdou se posouvá blíže k absolutní špičce, takže se směrem k juniorskému mistrovství světa máme na co těšit,” chválil vystoupení Rašovské Mačát.  Druhou nejlepší Češkou byla šestá Dominika Dudíková.

„Předklášteří bylo pro většinu našich závodníků takovým testem před blížícím se juniorským i seniorským světovým šampionátem a potvrdilo se, že směřujeme správným směrem. Už ve středu odjíždíme na poslední závod Světového poháru této sezony. Poté se junioři přesouvají na MSJ a začátkem září nás už čeká vrchol letošní sezony - velké mistrovství světa,” nastínil Mačát další plány české reprezentace.

„Na velkém MS pojedu nejlíp, jak umím. Když to na nějakou placku vydá, tak to bude super. Zatím se to snažím neřešit. A na juniorech? Loni jsem měl tři zlata, tak letos bych měl asi vyhrát čtyři," doplnil s úsměvem Martin Barták.

 Pomoc Ukrajině