Světový pohár travních lyžařů se přesouvá do Íránu. Barták s Rašovskou budou hájit náskok v celkovém pořadí seriálu

Světový pohár travních lyžařů se přesouvá do Íránu. Barták s Rašovskou budou hájit náskok v celkovém pořadí seriálu

4 min 44 s

Od čtvrtek do pátku budou travní lyžaři závodit v rámci Světového poháru v íránském Dizinu. V roli vedoucích závodníků celkového pořadí seriálu se představí Češi Martin Barták a Karolína Rašovská. Jedná se o předposlední zastávku SP před finálovým podnikem v italském Saurisu.


Světový pohár travních lyžařů se naposledy konal na začátku srpna ve švýcarském Marbachu, ani jeden z plánových závodů v obřím slalomu a super g se však kvůli mlze a nepříznivému počasí nedojel. Poslední závody nejprestižnějšího seriálu se tak odjely v českém Předklášteří 2. a 3. července. 

 

Po třech zastávkách SP jsou v pořadí velkého křišťálového glóbu ve vedení dva čeští závodníci. Mezi muži vede Martin Barták, o 120 bodů před Švýcarem Mirkem Hueppim, průběžně třetí je Ital Lorenzo Gritti. Ten na Bartáka ztrácí 180 bodů. Mezi ženami má nejvíce bodů na svém kontě Karolína Rašovská, o 124 více než průběžně druhá Slovenka Nikola Fričová. O jeden bod za Fričovou je další Češka Aneta Koryntová. Ta na nedávném juniorském mistrovství světa brala zlato v superkombinaci a stříbro v super G. Součástí české výpravy je i Eliška Rejchrtová, která na MSJ v Neudorfu získala dokonce čtyři cenné kovy včetně zlata v obřím slalomu. 

 

„Na závody v Dizinu se těším, je to vždycky trošku odlišné než u nás v Evropě. Bude to těžké hájit celkové vedení, konkurence mezi muži je velká. Ale dám do toho všechno, tak jako vždy,“ nechal se slyšet Barták. 

 

Nominace:

ženy – Karolína Rašovská, Šárka Abrahamová, Aneta Koryntová, Eliška Rejchrtová

muži – Martin Barták, Václav Mačát, Adam Hromádko

 

V Dizinu začne program ve čtvrtek 25. srpna obřím slalomem, ve stejný den se pojede i super G. V pátek 26. srpna budou lyžaři závodit ve slalomu. 

 

 

V září následuje šnůra závodů SP v Itálii. Nejprve se na začátku měsíce (3. – 4. září) pojede obří slalom a super G v Cortině d’Ampezzo, letošní ročník vyvrcholí v Saurisu, kde se od 9. do 11. září bude konat finále Světového poháru. 

 Pomoc Ukrajině