Světový pohár travních lyžařů po týdnu opět v Česku.  Předklášteří uvidí dva slalomy

Světový pohár travních lyžařů po týdnu opět v Česku. Předklášteří uvidí dva slalomy

5 min 30 s

O prvním červencovém víkendu se v Předkláštěří nedaleko jihomoravského Tišnova koná druhé kolo letošní sezóny Světového poháru travních lyžařů. Po úspěšném zahájení ročníku v Orlickém Záhoří čeká českou výpravu další mise na domácí půdě, tentokrát ryze slalomová.


Jen co utichly dozvuky prvního kola letošní sezóny Světového poháru travních lyžařů, mohou se naplno rozeznít fanfáry nové. Světová elita se přesune jen o 130 kilometrů jižněji, aby svedla první letošní slalomové boje na nejvyšší úrovni. První ze dvou závodů s nejkratším obloukem odstartuje v Předklášteří v sobotu 1.7. v 13:00 svým prvním kolem, už o den dříve po odbytí 16. hodiny budou moci fanoušci sledovat české naděje i světové závodníky při oficiálním tréninku.

A právě v pátek večer se v parku v Předkláštěří koná také slavnostní zahájení celé akce, na kterém si přijdou na své jak samotní aktéři, tak diváci. O víkendu jsou pak na programu dva slalomové závody. V sobotu startuje první kolo v 13:00 a druhé v 16:00, v neděli se start obou částí posouvá o tři hodiny na 10:00 a 13:00.

Česká výprava má rozhodně na co navazovat, vždyť v prvním kole SP letošního ročníku české ženy obsadily pět ze šesti pódiových umístění a další dvě přidali jejich kolegové z mužské reprezentace. Laťku si závodníci z pořadatelské země nastavili pekelně vysoko už loni, když právě do Česka putovaly oba dva velké glóby za vítězství v celkovém pořadí.

SKI Areál Klínek v Předklášteří není pro domácí ani světové hvězdy žádnou neznámou, závody Světového poháru se tu poprvé konaly už v roce 2002. Od roku 2012 tento svah hostí vrcholné závody pravidelně a přesně před rokem přinesl českým barvám mnoho radosti. Martin Barták vybojoval první a druhé místo, jedno stříbro přidal i Filip Machů. Mezi ženami v sobotu kralovala Aneta Koryntová a o den později Karolína Rašovská, která v prvním klání zapsala druhou příčku. Druhé nejcennější umístění obhajuje také Eliška Rejchrtová.

Pro české fanoušky je to letošní poslední šance, jak vidět závody v travním lyžování na domácí půdě. Každý zaujatý divák je tedy do SKI Areálu Klínek u Tišnova o prvním červencovém víkendu srdečně zván, aby se čeští závodníci mohli těšit na opravdovou domácí atmosféru.

 

Program SP v Předklášteří:

 

Pátek 30.6.

16:00 Volný trénink

19:30 Oficiální zahájení

 

Sobota 1.7.

13:00 1. kolo slalomu

16:00 2. kolo slalomu

19:30 Vyhlášení výsledků

Afterparty

 

Neděle 2.7.

10:00 1. kolo slalomu

13:00 2. kolo slalomu

15:00 Vyhlášení výsledků

 

 

 

 

 Pomoc Ukrajině