Blíží se vyvrcholení Světového poháru travních lyžařů. Udrží Barták a Rašovská v Cortině celkové vedení?

Blíží se vyvrcholení Světového poháru travních lyžařů. Udrží Barták a Rašovská v Cortině celkové vedení?

5 min 33 s

Tento víkend 3.-4. září čeká travní lyžaře zastávka Světového poháru v Cortině d’Ampezzo. Na programu jsou obří slalom a super G. Před dvěma závěrečnými podniky seriálu jsou ve vedení v pořadí o velký křišťálový glóbus dva Češi – Martin Barták a Karolína Rašovská.


Nejprestižnější seriál travního lyžování se po zastávce v Íránu vrací zpět do Evropy, konkrétně do italské Cortiny d’Ampezzo. V íránském Dizinu se českým barvám dařilo, Martin Barták triumfoval v obřím slalomu a získal také bronz z klasického slalomu. Své první vítězství ve svěťáku si ve slalomu připsala Eliška Rejchrtová, která zaznamenala také druhá místa v obřím slalomu a super G.  Dvě třetí místa vybojovala v obřím slalomu a super G Karolína Rašovská, stříbro ze slalomu brala Aneta Koryntová. 

 

Před předposlední zastávkou SP jsou ve vedení celkového hodnocení seriálu dva čeští reprezentanti. Mezi muži vede Martin Barták, který má na kontě 570 bodů. O 269 bodů za ním je Ital Filippo Zamboni. „V Cortině je kopec celkem placatý, pro mě nic moc. Ale mám solidní náskok, takže do toho můžu jít na 100 procent. Zároveň chci být ale ve svých výkonech konzistentní. Je potřeba v každém závodě být na dobrých bodech,“ komentoval Barták. 

 

Mezi ženami má nejvíce bodů Karolína Rašovská (495 bodů). Její reprezentační kolegyně Eliška Rejchrtová, která se v celkovém pořadí výrazně posunula po íránské zastávce,  je se ztrátou 105 bodů na druhé pozici. Aneta Koryntová drží čtvrté místo (375 bodů). 

 

„Na závody v Cortině se těším. Nikdy předtím jsem tam kvůli zranění nestartovala. Může to být pro mě nevýhoda, ale věřím, že po pátečním tréninku budeme mít všichni stejné šance. Všechny závody pojedu naplno a budu se snažit svůj náskok udržet,“  říká Rašovská. 

 

„Zisk glóbu je asi reálný, nicméně je před námi stále ještě pět závodů. V celkovém pořadí SP jsme hodně naskládané za sebou a myslím, že nás tam má šanci rozhodně víc. Dám tomu všechno a uvidíme, jak to dopadne,“ nechala se slyšet Rejchrtová. 

 

Od 11:15 je v sobotu v Cortině na programu první kolo obřího slalomu, druhé poté od 14:15. V neděli se od 10:45 pojede závod v super G. Oba závodní dny můžete sledovat živě na těchto odkazech: sobota , neděle

 

 

Česká nominace, SP Cortina d’Ampezzo (3.-4. 9. 2022)

Muži:

Machů Filip                                                                            

Barták Martin                          

Ivánek Pavel                           

Hromádko Adam                    

Mačát Václav                         

Borák Jan

Knor Aleš

 

Ženy:

Rašovská Karolína

Abrahamová Šárka

Rejchrtová Eliška

Stloukalová Sára

Koryntová Aneta

 Pomoc Ukrajině