Světový pohár: Barták a Rašovská budou v Marbachu usilovat o navýšení vedení v celkovém pořadí. Naváže Koryntová v super-G na triumf z Rettenbachu?

Světový pohár: Barták a Rašovská budou v Marbachu usilovat o navýšení vedení v celkovém pořadí. Naváže Koryntová v super-G na triumf z Rettenbachu?

5 min 12 s

Letošní ročník Světového poháru se blíží do své poloviny. Následující víkend se travní lyžaři představí ve švýcarském Marbachu, kde jsou na programu závody v obřím slalomu a super G. Čeští reprezentanti Karolína Rašovská a Martin Barták půjdou do závodů jako vedoucí závodníci v celkovém pořadí o velký křišťálový glóbus.


Světový pohár travních lyžařů se vrací po více než měsíční pauze. Poslední zastávka se konala na české půdě v Předklášteří, kde se jely dva slalomy. Českým barvám se výrazně dařilo. Juniorka Aneta Koryntová v úvodním závodě triumfovala, Martin Barták byl druhý. Druhý závod byl medailově ještě bohatší. Pro vítězství si dojeli Karolína Rašovská a Martin Barták, druhá místa získali Eliška Rejchrtová a Filip Machů. 

 

Martin Barták a Karolína Rašovská jsou před závody v Marbachu v čele celkového pořadí SP. Barták má na svém kontě 360 bodů, druhý je o 120 bodů za ním Švýcar Mirko Hueppi a třetí místo se 180 body průběžně drží Itall Lorenzo Gritti. Karolína Rašovská vládne ženskému pořadí se 325 body, Slovenka Nikola Fričová na druhém místě ztrácí 124 bodů. Třetí je další česká závodnice Aneta Koryntová, která na Fričovou ztrácí pouhý jeden bod. 

 

"Na závody SP v Marbachu se těším, jsem tady po dlouhé době, tak si budu muset kopec pořádně prohlédnout a najet. Místní kopec patří k těm těžším a proto bude náročné zde hájit vedení v celkovém svěťáku," je si vědoma Rašovská. Stejně to vidí i Barták. " Trať je tady náročná a nevyzpytatelná. Bude to těžké, ale já jsem stoprocetně připraven," řekl vedoucí muž SP. 

 

Ve švýcarském Marbachu se v sobotu pojede obří slalom, v neděli celý závodní víkend uzavře super G. Skvělé vzpomínky na tuto disciplínu má z Rettenbachu Aneta Koryntová, která teprve ve svém druhém startu ve SP v kariéře brala premiérové vítězství. A i Marbachu bude platit za jednu z možných adeptek na triumf. 

 

Česká nominace, SP Marbach (6.-7. 8.): Filip Machů, Martin Barták, Adam Hromádko, Václav Mačát, Pavel Ivánek, Šárka Abrahamová, Karolína Rašovská, Eliška Rejchrtová, Aneta Koryntová a Sára Stloukalová.   

 

Po závodech ve Švýcarsku se Světový pohár přesune do íránského Dizinu (25. – 26. 8.), následně do italské Cortiny d’Ampezzo. Celý seriál vyvrcholí finálem SP v italském Sauris (9. – 11. 9.). 

 

 Pomoc Ukrajině