Stříbro Abrahamové a nadílka čtvrtých míst. Čeští travní lyžaři absolvovali druhou zastávku Světového poháru

Stříbro Abrahamové a nadílka čtvrtých míst. Čeští travní lyžaři absolvovali druhou zastávku Světového poháru

6 min 31 s

Druhý díl Světového poháru v travním lyžování zavítal do rakouského Rettenbachu. O medaili pro český tým se postarala osmnáctiletá Šárka Abrahamová, která v obřím slalomu skončila druhá. Martin Barták přidal dvě čtvrtá místa, „bramboru“ získala i Alena Veselá.


Závodníci se během víkendu museli vypořádávat s tropickým počasím, velmi tvrdým terénem a náročným svahem. Sobotní program odstartoval obřím slalomem a pokračoval následným super G, v neděli lyžaře čekal slalom.

Svah je sám o sobě dost náročný a to vedro tomu nepomohlo. Vůbec jsem takový výsledek nečekala, takže jsem velmi spokojená,“ popisovala po obřím slalomu své pocity stříbrná Šárka Abrahamová, kterou na rozšířeném podiu doplnila čtvrtá nejrychlejší žena a druhá v průběžném hodnocení SP Alena Veselá. Abrahamová v odpoledním programu přidala do sbírky čtvrtou příčku v super G.

Čtvrtá místa sbíral v sobotu také úřadující vítěz hodnocení Světového poháru Martin Barták. V obřím slalomu přitom zaostal za vítězným Švýcarem Mirkem Hüppim o pouhých osm setin sekundy a na třetího mu chyběly jen setiny čtyři. „Po prvním kole to vypadalo nadějně, to druhé jsem bohužel pokazil, takže jsem rád, že to vůbec skončilo čtvrtým místem,“ přiznal Barták po obřím slalomu. Série nepopulárních čtvrtých příček pokračovala i v odpoledním super G, kde Barták a Abrahamová přidali do sbírky další dvě.

Možná se to nezdá, ale s dnešním výkonem jsme spokojeni. Máme druhé a čtvrté místo Šárky Abrahamové, čtvrté místo Aleny Veselé a šesté místo Sáry Stloukalové. Mezi muži je to velká bitva. Obřák byl neuvěřitelně vyrovnaný a celá sezona se pojede v podobném duchu,“ komentoval po sobotních závodech šéftrenér české reprezentace Daniel Mačát. 

Program Světového poháru pokračoval nedělním slalomem, kde se českému týmu nedařilo. “Dnešní slalom byl extrémně náročný. První kolo postavili Italové a Martin Barták po prvním kole vedl,“ přiblížil šéftrenér Mačát. “Bohužel druhé kolo postavil švýcarský trenér a udělal tam několik pastiček. Na velmi tvrdém povrchu a těžkém terénu tato trať většině startovního pole nesedla. Navíc už byla vidět únava. Ani jeden z českých reprezentantů druhé kolo nedokončil bez pádu.“

V sobotním prvním kole obřáku jsem udělala chybu, která mě stála čas. Druhé kolo mi nesedlo natolik, abych dokázala ztrátu stáhnout. Nejvíc mě mrzí výpadek v dnešním slalomu. Je to ale jen jeden nepovedený závod. Co nejdříve se začnu soustředit na další svěťák na domácím kopci v Předklášteří,” shrnula Alena Veselá, kterou na jejím tréninkovém svahu čeká boj o vedení v průběžném hodnocení elitního seriálu.

Další zastávkou Světového poháru bude Předklášteří u Tišnova, kam elitní lyžaři zavítají na začátku července. Vrcholem sezony bude zářijové mistrovství světa ve Štítné nad Vláří. 

Kompletní výsledky ze Světového poháru v Rettenbachu jsou k dispozici zde.

 Pomoc Ukrajině