Štěpánek byl v Marbachu 57 setin od medaile, Kettnerová v obřím slalomu dojela šestá

3 min 45 s

Českému travnímu lyžování na Světovém poháru ve švýcarském Marbachu jen těsně unikly stupně vítězů. Nejblíže cennému kovu byl v obřím slalomu Martin Štěpánek, jenž obsadil páté místo, mezi ženami si z české družiny nejlépe počínala Adéla Kettnerová, která dojela šestá.

Pouhých 57 setin. Přesně tolik dělilo Martina Štěpánka od bronzové medaile. Český travní lyžař zajel bezchybnou jízdu, která však nakonec stačila "pouze" na páté místo. V nejlepší desítce sobotního obřího slalomu ho doplnili další tři Češi – sedmý Lukáš Kolouch, osmý Martin Barták a desátý Václav Jerošek. Vítězství po skvělém výkonu vybojoval Ital Edoardo Frau, který druhému v pořadí Hannesovi Angererovi z Rakouska nadělil 1,2 vteřiny.

V ženské kategorii se do první desítky vešly tři české závodnice. A seřadily se od šestého do osmého místa. Nejlépe se vedlo Adéle Kettnerové, hned za ní dojely Karolína Rašovská a Dominika Dudíková. Z celkového vítězství v obřím slalomu se radovala Kristin Hetfleishová z Rakouska.

Čeští travaři se kromě svahu a konkurence museli vypořádat také s aklimatizací. Ve Švýcarsku je totiž přivítalo naprosto rozdílné počasí, než to, které už týdny panuje v Česku. Tropická tuzemská vedra vystřídal vytrvalý déšť a teplota 15 stupňů Celsia. Výrazný problém to ale pro svěřence trenéra Daniela Mačáta prý nebyl. „Naopak, svah díky dešti příjemně změknul a závodníkům nedělal žádné problémy,“ uvedl český kouč.

Další šanci zabojovat o cenné kovy budou mít jeho svěřenci v neděli, kdy je v Marbachu na programu Super G.

Obří slalom muži: 1. Frau (Ital.) 1:02,96 2. Angerer (Rak.) +1,2, 3. Stocker +1,3, ... 5. Štěpánek, 7. Kolouch, 8. Barták, 10. Jerošek, 12. Vojta

Obří slalom ženy: 1. Hetfleischová (Rak.) 1:06,12, 2. Míková (SR) +0,78, 3. Gerlach (Rak.) +0,89, … 6. Kettnerová, 7. Rašovská, 8. Dudíková