Startuje sezona travních lyžařů! Ve SP budou Češi obhajovat křišťálové glóby

Startuje sezona travních lyžařů! Ve SP budou Češi obhajovat křišťálové glóby

3 min 54 s

Již za pár dnů startuje českým reprezentantům v travním lyžování sezona soustředěním ve Štítné. Kromě Světového poháru čeká na závodníky také Český pohár nebo světový šampionát juniorů, který bude hostit Orlické Záhoří.


Ke konci dubna se reprezentace sejde ve Štítné, kde odstartuje sezonu dvěma víkendovými soustředěními, na které později naváží další, tentokrát v Orlickém Záhoří a Předklášteří.

V té době už budou mít za sebou několik kempů i žáci, kterým začíná sezona o týden dříve, a to v Českých Petrovicích. K závodům se však dostanou společně s dospělými v německém Neudorfu na konci května.

Na začátku června se při závodech představí dospělí i na domácí půdě v Orlickém Záhoří, kde bude začínat sezona Českého poháru. Favoritem na obhajobu bude mezi muži Martin Barták, u žen se o další triumf bude snažit Karolína Rašovská.

Mimo to se bude jednat i o přípravu na Světový pohár, který odstartuje hned za týden po závodech v Orlickém Záhoří. Pojede se ve Švédsku, a i v tomto případě bude Martin Barták obhajovat celkové prvenství a zisk křišťálového glóbu. Pokud by se mu povedlo opanovat pořadí Světového poháru i tentokrát, dokonal by pomyslný vítězný hattrick. Ve stejné situaci se bude nacházet i dvojnásobná držitelka křišťálového glóbu Eliška Rejchrtová.

Junioři pak vyvrcholí svou sezonu travního lyžování na mistrovství světa, které bude mezi 24. a 27. červencem hostit Orlické Záhoří.

Následovat budou další zastávky Světového poháru, jednu z nich uspořádá na konci června také Předklášteří. Závodit se ale bude i v italské Cortině a Tambre či íránském Dizinu. Finále je v plánu na začátku září v rakouském Rettenbachu.Pomoc Ukrajině