SP Rettenbach: Vítězný český double. Rašovská a Barták ovládli obří slalom

SP Rettenbach: Vítězný český double. Rašovská a Barták ovládli obří slalom

4 min 49 s

První závod nové sezóny Světového poháru a hned dvojité české vítězství. Karolína Rašovská a Martin Barták nenašli v Rettenbachu přemožitele a mohli se radovat z triumfu. Pro Rašovskou, kterou v minulosti hodně trápily zranění, to dnes navíc bylo první vítězství ve SP v kariéře.


 

Na startu dnešního obřího slalomu bylo celkem dvanáct českých závodníků a závodnic. Nejlépe zvládla úvodní trať Karolína Rašovská, která držela průběžnou první příčku.

 

Po zdravotních peripetiích premiérový triumf

Trať druhého kola stavěl reprezentační trenér Daniel Mačát. Rašovská zvládla svou jízdu bravurně nejrychlejším časem druhého kola a druhou Rakušanku Emmu Eberhardtovou porazila o 0.75 sekundy. Třetí skončila další Rakušanka Hetfleischová. Pro českou reprezentantku se jedná o první vítězství ve Světovém poháru v kariéře. 

„První kolo bylo těžké, člověk si to musel hodně nadjet, ale měla jsem dobré informace od trenérů. Druhé kolo postavil náš reprezentační trenér, takže bylo postavené nám přímo na míru,“ hodnotila česká reprezentantka po závodě. „První vítězství ve Světovém poháru je něco speciálního. Hlavně po těch všech zraněních co jsem měla, jsem opravdu ráda, že to dneska konečně klaplo,“ radovala se Rašovská.

Rašovská byla jedinou Češkou, která závod dokončila, Stloukalová a Koryntová nedokončily druhé kolo. V prvním kole ale skončily Šárka Abrahamová a Eliška Rejchrtová. 

 

 

Barták zahájil útok na glóbus vítězně

Barták byl po prvním kole na druhém místě. V druhém kole se ale jako jediný závodník dostal pod třicet vteřin a posunul se na stupních vítězů na nejvyšší stupínek. 

„Je super začít sezónu vítězstvím. Ale bylo to dneska opravdu těžké, hlavně to první kolo. Navíc panovalo opravdu úmorné vedro. Druhé kolo stavěli naši trenéři, takže to mi sedlo,“ řekl Barták. Na pódiu ho doplnili druhý Ital Gritti a třetí Rakušan Schloegl. Václav Mačát dojel na devátém místě, Jan Kašický na třinácté pozici. Filip Machů nedokončil druhé kolo. Jan Borák s Pavel Ivánek zakončili první start ve Světovém poháru už v kole prvním. 

 

Zítra čeká travní lyžaře v Rettenbachu super G. Závod začíná v 11:00.

 Pomoc Ukrajině