SP Rettenbach: Juniorka Koryntová vstoupila vítězstvím v super G mezi světovou elitu. Barták tentokrát stříbrný

SP Rettenbach: Juniorka Koryntová vstoupila vítězstvím v super G mezi světovou elitu. Barták tentokrát stříbrný

4 min 52 s

Závody v super G uzavřely úvodní zastávku Světového poháru v rakouském Rettenbachu. Čechům se stejně jako v sobotu dařilo. Druhou účast na závodě Světového poháru v kariéře přeměnila šestnáctiletá Aneta Koryntová ve vítězství. Na stupních vítězů ji doplnila Šárka Abrahamová, která dojela na třetím místě. Mezi muži se z českých závodníků nejvíce dařilo Martinu Bartákovi, který bral stříbrnou pozici.


Koryntová zažila vítěznou premiéru

České závodnice v dnešním super G jasně dominovaly. Čtyři Češky obsadily pozice v TOP5. 

 Celkovou vítězkou závodu se stala teprve šestnáctiletá Aneta Koryntová, pro kterou byly závody v Rettenbachu první zkušeností se Světovým pohárem v kariéře. Zapsala tak světové unikum - vyhrát při teprve druhém startu v SP se ještě žádné travní lyžařce v historii nepovedlo.  

„Vůbec jsem to nečekala. Po projetí cílem mi všichni běželi gratulovat, byla jsem překvapená. Na takový výsledek jsem vůbec nepomýšlela, nečekala jsem to. Z trati jsem byla mile překvapená, oproti pátku to bylo rychlejší a sedlo mi to,“ řekla nadšená Koryntová po závodě. 

 

Na stupních vítězů ji doplnila Šárka Abrahamová, která na svou reprezentační kolegyni ztratila 0.74 sekundy. „Být znovu na bedně je moc fajn pocit, doufala jsem, že se zadaří už včera, ale to bohužel nevyšlo. Dnes se mi jelo dobře, bylo to dost podobné tréninku. Kopec je tady letos moc krásný a s jízdou jsem velmi spokojená,“ hodnotila Abrahamová. 

 

Dařilo se i dalším českým ženám. Eliška Rejchrtová skončila na čtvrtém místě, vítězka včerejšího obřího slalomu Karolína Rašovská byla pátá. 

 

 

Barták vede průběžné pořadí SP

Mezi muži to byl velmi těsný souboj. Martin Barták skončil druhý o pouhých pět setin sekundy za vítězným Švýcarem Hueppim. Třetí Němec Knapp zaostal za českým reprezentantem o pouhé dvě setiny sekundy. „Dnes to bylo opravdu natěsno. Jízda byla dobrá, lyže jely perfektně. Vstup do sezóny nemohl být lepší,“okomentoval Barták. 

 

Barták díky včerejšímu prvnímu místu z obřího slalomu a druhému místu v dnešním super G vede průběžné pořadí Světového poháru. Další zastávka SP bude 2. – 3. července v Předklášteří.

 Pomoc Ukrajině