SP Předklášteří: Veselá slaví stříbro ve slalomu, Barták bronz ze sprint super G

SP Předklášteří: Veselá slaví stříbro ve slalomu, Barták bronz ze sprint super G

5 min 4 s

Český tým odstartoval domácí zastávku Světového poháru v travním lyžování na výbornou. V sobotu 3. července posbírala v Předklášteří dva cenné kovy. Medailové konto otevřela v dopoledním slalomu Alena Veselá. Večer pak přidal bronz v nové disciplíně sprint super G Martin Barták.


„Každým závodem je světová špička více vyrovnaná. Náš nástup v Piešťanech byl fenomenální a nemohli jsme čekat, že to půjde takhle hladce dál. Dvě medailová umístění obzvláště tady v Předklášteří, kde je opravdu těžká trať, jsou úspěch,“ hodnotí reprezentační trenér Daniel Mačát. „Alena Veselá i Martin Barták drží v průběžném pořadí SP druhé místo. Navíc stále vedeme v hodnocení poháru národů, což jasně dokazuje konzistentnost našich výsledků,“ dodává. 

 

"S prvním kolem jsem byla spokojená, vyšlo mi nejlépe jak mohlo. Druhé kolo mi moc nesedlo, udělala jsem pár chyb a přesně vím, kde jsem ztratila svůj náskok. Samozřejmě, že mě mrzí ztráta vedení z prvního kola, ale jsem spokojená s druhým místem,“ popisuje závod stříbrná Alena Veselá, která figurovala po prvním kole dokonce ve vedení. Nakonec se musela sklonit před vedoucí závodnicí Světového poháru Nikolou Fričovou ze Slovenska. Třetí skončila Ambra Gasperi z Itálie. 

 

Mezi muži slalom ovládl Hannes Angerer z Rakouska, který navýšil svůj náskok v průběžném pořadí SP. Za Angererem se seřadila dvojice italských reprezentantů Filippo Zamboni a Edoardo Frau. Martin Barták dojel pátý. V elitní desítce jej doplnil také sedmý Jan Borák. 

 

Barták si ale zpravil chuť v odpolední sprint super g, kde vybojoval bronz. „Zajel jsem dvě povedené jízdy, ale prostě to stačilo až na třetí místo. I to ale počítá, je to pořád bedna. Ale už se těším na zítra,“ vyhlíží průběžně druhý muž Světového poháru svůj oblíbený obří slalom. Z vítězství v nové disciplíně se radoval zkušený Edoardo Frau z Itálie před vítězem slalomu Angererem. 

 

I ženské sprint super g bylo pod nadvládou Itálie. Zvítězila Margherita Mazzoncini, za kterou se zařadily Kristin Posch z Rakouska a slovenská reprezentantka Nikola Fričová. České závodnice se seřadily na šesté až deváté pozici v pořadí Šárka Abrahamová, Alena Veselá, Sára Stloukalová a Eliška Rejchrtová.

 

V neděli pokračuje program v Předklášteří slalomem. První kole odstartuje v 10 hodina ráno a v druhé v jednu odpoledne.Pomoc Ukrajině