SP Předklášteří: Dvojité české vítězství. Rašovská s Bartákem ovládli slalom, Rejchrtová a Machů brali stříbro

SP Předklášteří: Dvojité české vítězství. Rašovská s Bartákem ovládli slalom, Rejchrtová a Machů brali stříbro

7 min 26 s

Nedělním slalomem vyvrcholil Světový pohár v Předklášteří. Češi byli stejně jako v sobotu medailově úspěšní. Vedoucí muž a vedoucí žena SP Martin Barták a Karolína Rašovská zvítězili a navýšili tak své vedení v hodnocení seriálu. Pro druhé místo si dojela Eliška Rejchrtová, stejně tak i Filip Machů, pro kterého to bylo první umístění na stupních vítězů ve SP.


Druhé vítězství v sezóně pro Rašovskou a diskvalifikovaná Koryntová 

Mezi ženami měla skvěle našlápnuto k druhému vítězství ve dvou závodech Aneta Koryntová. Po prvním kole byla ve vedení, druhé místo držela Karolína Rašovská a třetí byla Eliška Rejchrtová. I v druhém kole předvedla Koryntová nejrychlejší jízdu, nevyhnula se však chybě. Neregulérně projela brankou a byla diskvalifikována. Vítězkou závodu se tak stala Karolína Rašovská, která si tímto vítězstvím připsala už druhý triumf v této sezóně.

 

„Určitě jsem ráda že jsem vyhrála, na druhou stranu mě to mrzí kvůli Anetě. První kolo stavěl náš reprezentační trenér, takže to nám sedlo. Druhé kolo bylo stavěno podobně, takže i to bylo v pohodě,“zhodnotila závod Rašovská, která zaznamenala premiérové vítězství ve slalomu Světového poháru. 

 

Stříbro získala Eliška Rejchrtová. „Za to druhé místo jsem hrozně ráda, hlavně po tom včerejšku, kdy mi to vůbec nevyšlo. Spravila jsem si chuť. Jako kamarádku mě diskvalifikace Anety mrzí, ale zase je to sport a takové věci se stávají,“ uvedla Rejchrtová po závodě. Pro mladou českou závodnici je to její nejlepší umístění ve Světovém poháru v kariéře.  

 

Na stupních vítězů doplnila české duo Nikola Fričová ze Slovenska. Do nejlepší desítky se z Češek vešly ještě osmá Anna Ježová a desátá Lucie Kutínová. 

 

 

Barták ovládl slalom, na stupních vítězů ho doplnil Machů

V mužské kategorii měl z Čechů nejlépe rozjeto po prvním kole Martin Barták, kterému patřila třetí pozice. Do elitní desítky se po prvním kole vešli i Jan Borák, Filip Machů a desátý Martin Máca. Filip Machů dokázal výhodnou pozici po prvním kole skvěle využít a třetím nejrychlejším časem druhého kola se posunul na konečné druhé místo. 

 

První a druhé kolo bylo docela podobné. Ale už na prohlídce jsem poznal, že to druhé bude v závěrečné části možná trošku těžší. Z prvního kola jsem měl celkem dobrou pozici, tak jsem doufal, že to udržím alespoň v té TOP10. Vůbec jsem nečekal, že to dopadne až tak skvěle,“ hodnotil nadšený Machů, pro kterého je to první umístění na stupních vítězů ve SP v kariéře. 

 

Vedoucí muž po prvním kole Mirko Hueppi chyboval a závod nedokončil. Stejný osud potkal i průběžně druhého Hannese Angerera.

 

 Bezchybnou jízdu předvedl Martin Barták, který si nejrychlejším časem druhého kola dojel pro vítězství. „Dnešní obě jízdy se mi povedly. Jsem rád, že jsem splnil to, co jsem si předsevzal – odjíždět z Předklášteří jako vedoucí muž Světového poháru. Navíc je to moje první vítězství ve slalomu SP, takže jsem spokojený,“ řekl Barták.  

 

Třetí skončil Elias Hermann z Německa. Těsně pod stupni vítězů byl čtvrtý Jakub Černický. Do desítky se probojovali ještě šestý Martin Máca, sedmý Pavel Ivánek a devátý Jan Kašický. 

 

Další zastávkou Světového poháru bude švýcarský Marbach. Obří slalom a super G v tradiční travařské destinaci jsou na programu od 6. do 7. srpna 2022. 

 Pomoc Ukrajině