Martin Barták si v SG připsal druhý triumf. Kettnerová skončila stříbrná v SG, Veselá v kombinaci

Martin Barták si v SG připsal druhý triumf. Kettnerová skončila stříbrná v SG, Veselá v kombinaci

7 min 45 s

Světový pohár v travním lyžování pokračoval dnes v íránském Dizinu hned dvěma závody - super G a superkombinací - a v obou disciplínách se Čechům dařilo. Martin Barták si na asijské trávě připsal v super G druhý triumf. Adéla Kettnerová brala v super G dělené druhé místo. V superkombinaci pak české barvy na stupních vítězů udržela juniorka Alena Veselá, která se díky skvělému slalomu radovala ze stříbra.


“V super G předvedli všichni soustředěné výkony a především Martin Barták potvrdil, že vedoucím mužem Světového poháru není náhodou. Ve slalomu se pak ukázalo, že místní kopec není vůbec jednoduchý. Zítřejší slalom bude opravdu náročný a velmi vyrovnaný,” komentoval vývoj Světového poháru v Dizinu reprezentační trenér Daniel Mačát.  

Bartákovo zlaté super G a Kettnerová zpět na bedně

Martin Barták si přenesl skvělou formu z včerejšího obřího slalomu i do nejrychlejší disciplíny a ustál nápor svých pronásledovatelů v celkovém hodnocení seriálu i domácích favoritů. Ital Edoardo Frau, který je hlavním Bartákovým konkurentem v boji o křišťálový glóbus, zaostal za devatenáctiletým Čechem o pouhých deset setin. “Na super G si vždycky věřím, ale dneska to bylo o fous,” smál se Barták v cíli. Třetí skončil domácí Morteza Seyed Jafari, jenž dýchal třináctinásobnému juniorskému mistrovi světa na záda už v úvodním obřím slalomu. Filip Machů uzavřel TOP10 a potřetí v sezoně se tak vměstnal do elitní desítky Světového poháru.

V super G se dařilo i ženám. Adéla Kettnerová dojela do cíle ve stejném čase jako Italka Antonella Manzoniová a stejně jako na nedávném světovém šampionátu skončila druhá. Hned za stříbrnou dvojicí se seřadila další dvě česká děvčata. Čtvrté místo brala Alena Veselá a pátou pozici uhájila Šárka Abrahamová. Zvítězila suverénka letošního Světového poháru Jacqueline Gerlachová z Rakouska. 

Veselá stříbrná v superkombinaci. Barták tentokrát čtvrtý

V odpolední superkombinaci hájila české barvy na stupních vítězů teprve sedmnáctiletá Alena Veselá, které po super G patřilo průběžné čtvrté místo. Fantastickým výkonem ve slalomové části se ale momentálně třetí žena Světového poháru posunula na výslednou druhou příčku. “Jsem rád, že se Alča vrátila ke svým stabilním výkonům, které předváděla před pauzou na oba šampionáty. Doufám, že jí to vydrží i zítra. To bude její den. Slalom je tady těžký, ale mohl by jí sedět. Je to její parádní disciplína,” těší se Mačát. Vítězstvím v superkombinaci si připsala íránský hattrick Rakušanka Gerlachová.

Z medailových pozic naopak slalom odsunul Martina Bartáka, jenž v součtu nestačil hned na trojici závodníků a skončil tak čtvrtý. Z vítězství se radoval Edoardo Frau z Itálie, který se českému lídrovi přiblížil v celkovém hodnocení na 90 bodů. Na druhém a třetí místě se seřadili domácí favorité Morteza Seyed Jafari a Mahdi Sologhani. Bartáka dělilo od bronzu jen 15 setin sekundy. “V super G se štěstí přiklonilo na mnou stranu a o fous jsem vyhrál já. Tentokrát to bylo prostě naopak. Není to ale taková ztráta. Musím už jezdit trochu hlavou. Ještě nás čeká pět závodů a nemůžu si dovolit výpadek,” hodnotil čtvrté místo střízlivě Barták.

Světový pohár v travním lyžování zakončí zítra v íránské Dizinu slalom speciál. Závod můžete sledovat online živě zde.

Live i kompletní výsledky najdete fis-ski.com

Pro nejaktuálnější informace i pohled do zákulisí sledujte Facebook Travní lyžování a Instagram @travnilyzovani.Pomoc Ukrajině