SP Dizin: Rejchrtová slaví první vítězství ve Světovém poháru. Mezi muži bere bronz Barták

SP Dizin: Rejchrtová slaví první vítězství ve Světovém poháru. Mezi muži bere bronz Barták

5 min 27 s

Závodem ve slalomu dnes skončila zastávka Světového poháru v íránském Dizinu. Mezi ženami se z vítězství radovala Eliška Rejchrtová, kterou na stupních vítězek doplnila stříbrná Aneta Koryntová. Nejlepším českým mužem byl Martin Barták, který získal další důležité body do boje o velký křišťálový glóbus.


Premiérové svěťákové vítězství pro Rejchrtovou

V dějišti příštího mistrovství světa, íránském Dizinu, se dnes jel závod ve slalomu, který tak navázal na včerejší super G a obří slalom. Nejlépe si ze všech závodnic s tratí poradila Eliška Rejchrtová, která do Íránu přijela se skvělou formou z mistrovství světa juniorů, na kterém slavila hned čtyři cenné kovy. „Dnešní slalom mi opravdu sedl, hlavně to první kolo, to se mi dost povedlo, s tím jsem byla hrozně spokojená. Druhé kolo bylo o něco horší, ale také to nebyla špatná jízda. Nikdy bych nečekala, že moje první vítězství ve Světovém poháru bude ve slalomu, protože si v něm moc nevěřím. Jsem nadšená, nemohu tomu uvěřit,“ neskrývala emoce Rejchrtová. Pro druhé místo si dojela Aneta Koryntová. „Se svojí jízdou jsem byla spokojená jak v prvním, tak druhém kole. Po první jízdě jsem byla čtvrtá, ale druhé kolo bylo rychlejší a sedlo mi. Nečekala jsem, že se mi tady v Dizinu první rok jako juniorce bude takhle dařit. Jsem překvapená a strašně šťastná,“ řekla Koryntová po závodě. 

 

Třetí byla Italka Masoncini. Čtvrtou bramborou pozici si zajistila Karolína Rašovská, šestá finišovala Šárka Abrahamová. 

 

Barták navýšil náskok v celkovém pořadí 

Martin Barták dojel v dnešním závodě na třetím místě a získal další důležité body do celkového pořadí seriálu. Před dnešním závodem měl Barták na svém kontě 510 bodů, druhý Lorenzo Gritti 296 a  třetí Filippo Zamboni 251. „Na první místo chybělo málo, to je škoda. Ale jinak jsem spokojený, protože i za třetí místo beru slušné body. V této fázi sezóny se každý bod počítá a jsem rád, že se náskok navyšuje. Už se těším zpět do Evropy na závody do Itálie,“ nechal se slyšet Barták. Mezi muži se z vítězství radoval Ital Daniele Buio, stříbrný byl domácí závodník Javadi Mrteza. Adam Hromádko dojel na osmé pozici, Václav Mačát skončil desátý. 

 

Další zastávkou SP travních lyžařů bude od 3. do 4. září italská Cortina D’Ampezzo, kde se pojede obří slalom a super G. Velké finále Světového poháru je na programu od 9. do 11. září v italském Saurisu.

 

 Pomoc Ukrajině