SP Dizin: Barták triumfoval v obřím slalomu, Rejchrtová a Rašovská dvakrát na stupních vítězů

SP Dizin: Barták triumfoval v obřím slalomu, Rejchrtová a Rašovská dvakrát na stupních vítězů

6 min 21 s

Světový pohár travních lyžařů se přesunul do íránského Dizinu, kde byly ve čtvrtek na programu dva závody – super G a obří slalom. Českým barvám se velmi dařilo. Barták vyhrál závod v obřím slalomu, Eliška Rejchrtová brala dvě druhá místa a Karolína Rašovská byla dvakrát bronzová. Zítra čeká lyžaře závod ve slalomu.


Dvě Češky na stupních vítězů a „brambora“ pro Bartáka

Prvním závodem čtvrtečního programu bylo super G. Nejlepšího českého výsledku v něm dosáhla Eliška Rejchrtová, která si dojela pro druhé místo.

 

„Super G se mi líbilo už při tréninku. V závodě se mi docela podařila trefit stopa, za to jsem ráda. Kopec tady je hodně specifický a rychlý, což mně vyhovuje. Má náročný dojezd, je třeba hodně tlačit na spodní nohu,“ vysvětluje Rejchrtová. Na stupních vítězů ji doplnila bronzová krajanka Karolína Rašovská, která je ve vedení celkového pořadí seriálu. „Závod mi vyšel. Je to moje první letošní pódium v super g, takže jsem ráda, že to konečně klaplo i v této disciplíně,“ radovala se Rašovská. Těsně za medailemi skončila čtvrtá Šárka Abrahamová. Pro páté místo si dojela Aneta Koryntová. Celkovou vítězkou se stala Italka Margherita Mazzonchini.  

 

Mezi muži na nejlepší český výsledek dosáhl Martin Barták, který si dojel pro nepopulární „bramboru.“ Václav Mačát skončil na 10. místě, Adam Hromádko bral 12. pozici. Závod ovládl domácí závodník Morteza Jafari, kterého na stupních vítězů doplnili Italové Lorenzo Gritti a Filippo Zamboni. 

 

Barták si spravil chuť v obřím slalomu, Rejchrtová a Rašovská znovu medailové

V odpoledních hodinách se v Dizinu jel obří slalom. Mezi ženami se pořadí na prvních třech místech oproti závodu v super G nezměnilo. Znovu triumfovala Italka Mazzonchini, Eliška Rejchrtová získala druhé stříbro a třetí místo opět patřilo Karolíně Rašovské. „Obřák se mi taky poměrně líbil. První jízda se mi dost povedla, ta druhá už nebyla tak dobrá, ale celkově jsem s dneškem moc spokojená,“ řekla čerstvá čtyřnásobná medailistka z nedávného MSJ Eliška Rejchrtová. 

 

 „První kolo jsem jela s mírným respektem, to druhé mně sedlo více a svou pozici jsem si udržela. Za dvě třetí místa jsem ráda, jsou to pro mě důležité body do celkového pořadí,“ komentovala bronzová Rašovská. Čtvrtou příčku obsadila Aneta Koryntová, Šárka Abrahamová si dojela pro 5. místo. 

 

V mužské kategorii se z vítězství radoval vedoucí muž celkového pořadí SP Martin Barták. „Po bramborovém super G jsem si v obřáku zlepšil náladu. Hlavně také získal další cenné body. Tady v Íránu se příští rok pojede MS, takže máme možnost si místní trať pořádně nastudovat, což je super,“ nechal se slyšet Barták.  Čecha na stupních vítězů doplnili stříbrný Javadi Morteza a bronzový Daniele Buio. Václav Mačát finišoval na 9. pozici.

 

Zítra je na programu závěrečný slalom. První kolo startuje v 8:30 našeho času, druhé poté v 10:45. 

 Pomoc Ukrajině