Veselá se raduje z premiérového triumfu ve Světovém poháru

Veselá se raduje z premiérového triumfu ve Světovém poháru

5 min

V proslulé Cortině d’Ampezzo pokračoval Světový pohár v travním lyžování třetím závodem a české barvy tentokrát vystoupaly na nejvyšší příčku díky Aleně Veselé, která dokázala zvítězit v nedělním slalomu a připsala si tak ve svých sedmnácti letech premiérový triumf ve Světovém poháru. Stříbro přidala v sobotním závodě Adéla Kettnerová.


Třetí závod Světového poháru ukázal sílu českého týmu. I když si favorit letošní sezony Martin Barták vybral slabší víkend a musel se spokojit pouze se sobotním čtvrtým místem, Češi na stupních vítězů nechyběli. Český tým podržely ženy. 
 
Víkend skvěle odstartovala Adéla Kettnerová, která v sobotním slalomu nestačila pouze na vedoucí závodnici Jacquiline Gerlachovou. Třetí místo obsadila domácí Margherita Mazzoncini. Závod měla dobře rozjetý i Alena Veselá. V druhém kole však přidala velkou dávku rizika a závod nakonec nedokončila.
 
Alena Veselá se po sobotním pádu rychle oklepala a v neděli si především díky bezchybnému druhému kolu dojela pro svoje první vítězství ve Světovém poháru, když za sebou nechala i Jacquiline Gerlachovou. Třetí příčku brala slovenská reprezentantka Nikola Fričová. Druhé stupně vítězů mohla přidat i Adéla Kettnerová, která byla po prvním kole průběžně druhá. Chybou v druhé jízdě ale o bednu přišla.
 
Suverén dosavadní sezony Martin Barták obsadil v úvodním slalomu čtvrtou příčku, když zaostal o pouhých 12 setin za bronzovým Hannesem Angererem. Nedělní závod měl Barták rozjetý ještě lépe, když po prvním kole figuroval na druhém místě. Scénář byl však podobný jako u Veselé v sobotu. Barták v druhém kole riskoval a při snaze urychlovat ho rozhodila terénní nerovnost a následoval výpadek. Pořadí na prvních dvou místech se mezi muži neměnilo. 200 bodů na svoje konto přidal domácí Lorenzo Gritti. Pro dvě druhá místa si dojel Švýcar Mirko Hüppi.
 
Světový pohár pokračuje až v srpnu v iránském Dizinu. Juniory mezitím čeká jejich vrchol, kterým je domácí Juniorské mistrovství světa ve Štítné nad Vláří. O týden později se celá výprava vydá na nejdůležitější závod sezony - Mistrovství světa ve švýcarském Marbachu.
 
Kompletní výsledky zde
 

Pro nejaktuálnější informace i pohled do zákulisí sledujte Facebook Travní lyžování a Instagram @travnilyzovani

 Pomoc Ukrajině