Skvělý začátek! Barták si dojel na mistrovství světa juniorů pro zlato

Skvělý začátek! Barták si dojel na mistrovství světa juniorů pro zlato

3 min 24 s

V italském Saurisu odstartovalo mistrovství světa juniorů v travním lyžování. A Česká republika si snad ani nemohla přát lepší začátek. Hned v úvodním obřím slalomu se blýskl Martin Barták, jenž předvedl suverénní výkon a dojel si pro zlatou medaili.


Martin Barták jel do dějiště mistrovství světa juniorů v roli jednoho z největších favoritů, vždyť z loňského juniorského šampionátu si odvezl hned tři zlaté medaile. "Loni tři, tak letos asi čtyři, ne?" komentoval svoje plány před šampionátem Barták. A sedmnáctiletý závodník, jemuž je předpovídána zářivá budoucnost, prognózy odborníků dokonale potvrdil hned na samém začátku mistrovství.

V úvodním obřím slalomu nedal svým soupeřům šanci a suverénně si dojel pro první zlatou medaili. Stříbrného domácího závodníka Davide Savianeho za sebou nechal o sekundu a 45 setin, bronz vybojoval Japonec Genki Arai. Stupně vítězů naopak těsně unikly Jakubu Ševčíkovi a Václavu Mačátovi, kteří se seřadili na pátém a šestém místě.

České barvy byly blízko medaili také v závodě žen. Adéla Kettnerová obsadila pátou příčku se ztrátou 43 setin sekundy na stupně vítězů. Do elitní desítky se vešla i Karolína Rašovská na osmém místě a desátá Dominika Dudíková. Závod jednoznačně ovládly závodnice Japonska. Vyhrála  Chisaki Maedaová, bronz brala Minori Tamuraová a čtvrtá skončila Marino Maedaová. Japonskou dominanci narušila pouze Rakušanka Kristin Hetfleischová, která se vklínila na druhé místo. 

Juniorský šampionát bude pokračovat v úterý, kdy je v Saurinu na programu slalom.  

Kompletní výsledky obřího slalomu MSJ najdete zde.Pomoc Ukrajině