×
Skvělá Kettnerová! Na úvod mistrovství světa si v Super G dojela pro stříbro

Skvělá Kettnerová! Na úvod mistrovství světa si v Super G dojela pro stříbro

02.09.2015

Travní lyžařka Adéla Kettnerová potvrdila roli spolufavoritky a v úvodním závodě mistrovství světa v italském Tambre vybojovala stříbrnou medaili. Její bezchybný výkon v Super G nestačil pouze na suverénní Slovenku Barbaru Míkovou. Hodně blízko stupňů vítězů byli také Jan Němec a Martin Štěpánek, ti nakonec ale na cenný kov nedosáhli.

Kettnerová si skvělou formu z posledního podniku Světového poháru v Kaprunu, kde si dojela pro dvě zlata, přenesla také do mistrovství světa. Hned v prvním závodě šampionátu potvrdila, že Super G je její velice silnou disciplínou a vybojovala stříbrnou medaili.

„Závod byl hodně vyrovnaný. Ale Adéla se po ranním tréninku cítila dobře a dokázala se před závodem natolik soustředit, že z toho byla první medaile,“ chválil svoji svěřenkyni trenér české reprezentace Daniel Mačát. Rychlejší než Kettnerová byla pouze slovenská hvězda Barbara Míková, třetí místo poněkud překvapivě ukořistila domácí lyžařka Antonella Manzoniová, která skončila 33 setin za českou závodnicí.

Po zlatu ze Super G na mistrovství světa juniorů tak Kettnerová přidala také svou první medaili ze seniorského šampionátu. "Byla jsem hodně překvapená. Tambre je pro mě kopec šitý jako na míru, ale Super G jsem tady ještě nikdy nejela, takže jsem nevěděla, co od něj můžu očekávat," prohlásila Kettnerová. "Kopec je v tomto roce podstatně pomalejší, jelo se mi dobře, jenže před cílem už mi to nějak zvlášť nejelo. Ale když jsem se později bavila s ostatními, tak to nejelo snad nikomu," dodala. 

Němec si dojel pro "bramboru", Štěpánek pátý

Velice vyrovnaný byl také závod mužů, a i tam se čeští reprezentanti mohli probojovat na stupně vítězů. Dlouho vedl Rakušan Michael Stocker, pouhých dvanáct setin před druhým Janem Němce. Potom však přišla závěrečná italská "smršť". Fausto Cerentin dokonale trefil stopu a usadil se na špici. Hned za ním startoval Martin Štěpánek a jeho výkon ho řadil na čtvrté místo. Domácí nadvládu v Tambre ještě dokonal Mattia Arrigoni, který porazil celé startovní pole a získal zlatou medaili.

„Pomalu už jsme si mysleli, že po Adéle budeme mít i druhou medaili, škoda. Ale i tak pro nás bylo Super G úspěšné. Stejně jako domácí Italové jsme měli dva lyžaře v top pětce, bohužel se mezi nás vklínil Stocker a na Honzu Němce zbyla nepopulární brambora,“ hodnotil Mačát. Suverén konce sezony Ital Edoardo Frau na domácí půdě nedokázal potvrdit dominanci a skončil sedmý. Třetí nejlepší z Čechů Lukáš Kolouch se umístil na jedenácté příčce.

Šanci zaútočit na další medaile budou mít čeští travní lyžaři už ve čtvrtek, kdy je v Tambre na programu superkombinace. "Budu se snažit pořádně odstartovat a zajet Super G lépe, než tomu bylo dnes. Uvidíme, jak mi to půjde potom ve slalomu, ale to jedno kolo slalomu mi dost často jde," vyhlíží další závod Kettnerová. 

Kompletní výsledky Super G žen naleznete zde.

Kompletní výsledky Super G mužů naleznete zde.Partneři