×
Sezonu travních lyžařů uzavřelo tradičně Mistrovství České republiky. Na start se postavil i Němec

Sezonu travních lyžařů uzavřelo tradičně Mistrovství České republiky. Na start se postavil i Němec

24.09.2018

Ideální podmínky, příjemné počasí a vyrovnané výkony - závěrečný závod vyšlel travním lyžařům na jedničku a skvěle tak uzavřel dlouhou sezonu 2017/18. Z hattricku se na víkendovém Mistrovství České republiky v Předklášteří u Brna radovalo hned osm závodníků.

Trojnásobnými mistry republiky pro rok 2018 se stali Tereza Bláhová (přípravka), Ella Jebavá (předžáci), Aneta Koryntová, Daniel Bláha (mladší žáci), Eliška Rejchrtová, Aleš Knor (starší žáci), Martin Barták (junioři) a Dominika Dudíková (ženy). 
 
Po dvou mistrovských titulech si odváželi Šimon Liška (přípravka), Jiří Havlíček (předžáci) a Alena Veselá (juniorky). Z vítězství v SG se radovali Matyáš Štěpánek (přípravka) a Filip Kutín (předžáci), pro nějž bylo bylo MČR teprve druhým ostrým závodem na travních lyžích. Svůj první triumf mezi juniorkami přidala i Šárka Abrahamová, která zvítězila v závěrečném slalomu.
 
I když hned osm mistrovských hattricků naznačuje jednoznačný průběh závodů, opak byl pravdou. Každé kolo bylo ve většině kategorií vyrovnané a už tradičně nejvyrovnanější bylo mezi muži. 
V prvním závodě bral výhru Martin Soltík, jenž v obřím slalomu vyhrál před Martinem Mácou a Adamem Hromádkem. 
V superobřím slalomu zvítězila legenda - Jan Němec se po roce opět postavil na start a neponechal nic náhodě.  Špičkové lyže a jízda na stoprocentní riziko mu vynesla mistrovský titul v SG. A jak jednorázový návrat hodnotili Němcovi soupěři? “Honza svoje umění jen tak neztratí. To, co v životě nalyžoval a nazávodil, se jen tak nemůže vypařit. Nepřekvapilo mě to. Jel naprosto precizní jízdu  a nepodcenil ani přípravu lyží. Pak je úplně jedno, jestli jezdí celou sezonu, nebo si na lyže stoupl jednou před závodem. My na něj zatím nemáme. Ale stejně tu odvahu obdivuju,” komentoval Němcův výkon Martin Soltík, na kterého zůstalo stříbro. Bronz bral Martin Máca, který se mohl na úplný závěr Mistrovství České republiky radovat ze svého úplně prvního titulu, když ve slalomu vyhrál před Martinem Soltíkem a Adamem Hromádkem. 
 
“Myslím, že to byl ideální závěr sezony. Na to jak je v Předklášteří těžký svah, to byly opravdu vyrovnané závody. Všichni si celý víkend naplno užili,” hodnotil MČR reprezentační trenér Daniel Mačát.
 
Travní lyžaře už v tomto kalendářním roce čeká pouze jedna společná akce, kterou bude 2. listopadu slavnostní vyhlášení Českého OR poháru v Moravské Třebové v rámci každoročního Plesu travních lyžařů.
Fotogalerie


Partneři