Sezóna travních lyžařů vyvrcholila republikovým šampionátem. Nedělní program narušil déšť

5 min 37 s

17.- 18. září vyvrcholila v Předklášteří letošní sezóna travních lyžařů mistrovstvím České republiky, které bylo zároveň poslední zastávkou letošního Českého poháru. Republikovým šampionem v obřím slalomu a super G se stal celkový vítěz Světového poháru Martin Barták. Mezi ženami vyhrála v obřím slalomu Sylva Kaděrková, super G ovládla Karolína Rašovská. Nedělní slalom ovlivnil neustávající déšť, proto se nakonec jelo pouze na jedno kolo. Mistry republiky se stali Karolína Rašovská a Filip Machů.

První závodní den doprovázelo slunečné počasí. V sobotu byly v Předklášteří u Tišnova na programu hned dva závody – obří slalom a super G. Soutěžilo se v kategoriích přípravka (U10), předžáci (U12), mladší žáci (U14), starší žáci (U16), junioři, dospělí a masters. V kategorii U10 se z vítězství v obřím slalomu radovali Anna Bočková a Jan Šebek. Nejrychlejší mezi předžačkami byla Thea Trnková, ve stejné věkové kategorii zvítězil mezi chlapci Kristian Macura. Republikovou mistryní obřího slalomu se mezi mladšími žačkami stala Karolína Suchá. Mezi mladšími žáky slavil triumf Jan Pešl. Úspěšný závod zaznamenala rodina Knorových. Lenka Knorová vyhrála mezi staršími žačkami, její bratr Václav byl nejlepším mezi staršími žáky. Nejstarší ze sourozenců Aleš Knor triumfoval mezi juniory. Šampionkou mezi juniorkami se stala vítězka letošního ročníku Světového poháru Eliška Rejchrtová. Mezi muži se z titulu radoval největší favorit a držitel velkého křišťálového glóbu Martin Barták. V kategorii žen to byl velmi vyrovnaný boj mezi Karolínou Rašovskou a Sylvou Kaděrkovou. Kaděrková nakonec překonala svou mladší soupeřku o 20 setin sekundy.

Na svá vítězství v obřím slalomu navázali v sobotním super G mezi žáky Anna Bočková, Thea Trnková, Kristian Macura, Karolína Suchá, Jan Pešl a Lenka Knorová. V kategorii U10 triumfoval Matěj Vítek, ve starších žácích si výhru připsal Jakub Adámek. Skvělou formu v závěru sezóny potvrdila Eliška Rejchrtová, která vyhrála o pouhých pět setin sekundy před druhou ženou letošní sezóny SP Anetou Koryntovou. S rozdílem třídy se mezi juniory mohl z triumfu radovat Aleš Knor. Těsný souboj se konal v mužské kategorii, kde Martin Barták bral první pozici o 7 setin sekundy před Filipem Machů.

Po odjetí sobotních závodů začalo v Předklášteří pršet a déšť nepřestal ani přes noc. Bylo tedy rozhodnuto, že se nedělní slalom pojede pouze na jedno kolo. Pro třetí republikový titul si v juniorské kategorii dojeli Eliška Rejchrtová a Aleš Knor. Novou mistryní republiky ve slalomu se stala Karolína Rašovská. Po dvou druhých místech získal vítězství v elitní mužské kategorii Filip Machů.