Seriál Českého poháru v travním lyžování pokračoval o víkendu v Orlickém Záhoří

Seriál Českého poháru v travním lyžování pokračoval o víkendu v Orlickém Záhoří

2 min 46 s

Druhý červencový víkend přinesl pokračování Českého poháru, tentokrát v Orlickém Záhoří, kde o medaile bojovala čeká lyžařská elita i závodníci mladších věkových kategorií.


První den závodů byl nabitý. Dopoledne se neslo v duchu obřího slalomu, odpoledne se závodilo v super obřím slalomu. Mezi juniorkami ovládla obě disciplíny Nikola Fričová, stříbro v obřím slalomu a bronz v super obřím slalomu získala Eliška Rejchrtová. Druhou příčku v super obřím slalomu vybojovala Šárka Abrahamová, bronz v obřím slalomu připadnul Sáře Stloukalové. V ženách si pro vítězný double dojela Nikola Gergelyová.

Super obří slalom v mužské kategorii ovládnul Martin Barták, Václav Mačát bral stříbro a na podiu je doprovodil bronzový Martin Kachlíř. V super obřím slalomu si pro zlato dojel navrátilec Jan Němec, stříbrnou medaili přidal Martin Barták a bronz Václav Mačát.

Nedělní program pokračoval dopoledním slalomem. Sobotní bilance se opakovala a mezi juniorkami opět zvítězila Nikola Fričová, stříbrná byla Eliška Rejchrtová a bronzová Sára Stloukalová. Mezi ženami opět zvítězila Nikola Gergelyová, v mužích si pro vítězství dojel Martin Barták, stříbro putovalo Václavu Mačátovi.

Další díl Českého poháru zavítá 7. a 8. srpna do Předklášteří.Pomoc Ukrajině