Reprezentace žáků v travním lyžování jasně vévodí Mezinárodnímu žákovskému poháru FIS

Reprezentace žáků v travním lyžování jasně vévodí Mezinárodnímu žákovskému poháru FIS

5 min 9 s

Česká žákovská reprezentace plní roli favoritů v Mezinárodním žákovském poháru FIS a po třech z pěti pohárových závodů jasně vévodí průběžnému pořadí.


   Celý seriál mezinárodního žákovského poháru odstartoval začátkem června v německé Ehrenfriedensdorfu. Obě disciplíny, obří slalom i slalom, ovládli ve svých kategoriích Václav Knor, Aleš Knor a Alena Veselá. Další zlata přidaly v sobotu Aneta Koryntová a Sára Stloukalová, v nedělním slalomu pak Eliška Rejchrtová. Naši závodníci potvrdili roli favoritů téměř ve všech kategoriích, nedařilo se pouze starším žákům. Naše početná výprava získala celkem devět zlatých, pět stříbrných a tři bronzové medaile.

   Druhý závod se konal v Piešťanech na Slovensku, kam česká žákovská výprava odcestovala v rekordním počtu 22 závodníků. Celá výprava pak čítala 37 osob. Závodní sjezdovka Ahoj patří k těm s nejpříjemnějším sklonem v kolotoči žákovských pohárů a Češi dokázali využít svých zkušeností. Svoji neporazitelnost si udržela bratrská dvojice Václav a Aleš Knorovi. Z vítězství na Slovensku se však radovali i Šimon Liška, Tereza Bláhová, Anna Ježová, Eliška Rejchrtová a Šárka Abrahamová. V rekordním počtu jsme si tak dováželi i rekordní počet cenných kovů: 14 zlat, 9 stříber a 2 bronzy.

Prohlídka slalomu na Slovensku

   Třetí část Poháru proběhla tento víkend v rakouském Schwarzenbachu zároveň s FIS závody dospělých. Děti tak měly možnost sledovat své vzory přímo v akci a získat tak další motivaci. "Pořadatelsky je závod náročnější, ale tento model má určitě budoucnost," hodnotí Pavel Ivánek, trenér české žákovské reprezentace. Za podpory dospělých reprezentantů si česká výprava dojela pro 9 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí. "Většinu medailí jsme posbírali v sobotním obřím. Nedělní slalom byl pak poznamenán těžkou stavbou prvního kola pro kategorie U14 a U16," vysvětluje Ivánek. O svoji neporazitelnost tak přišel Vašek Knor. Starší ze sourozenecké dvojice ale naopak stále drží čisté konto šesti výher v šesti startech. Další triumfy ve Schwarzenbachu vybojovali Šimon Liška, Aneta Koryntová, Eliška Rejchrtová a Alena Veselá.

   Nyní českou žákovskou reprezentaci čeká Český pohár v Olešnici v Orlických horách a od 23. července mezinárodní tréninkový kemp v rakouském Rettenbachu. "Naši závodníci budou v těžké pozici favoritů, ale není to pro ně nic nového. Snad tuto roli znovu potvrdí a přidají do naší medailové sbírky další cenné kovy," věří Ivánek.  Pomoc Ukrajině