Rejchrtová zazářila v Neudorfu se dvěma výhrami, zadařilo se i mužům a mladým travařům

Rejchrtová zazářila v Neudorfu se dvěma výhrami, zadařilo se i mužům a mladým travařům

7 min 37 s

Od pátku do neděle se na konci května v německém Neudorfu jely závody v travním lyžování od mládežnických kategorií až po dospělé. Jako již tradičně, i tentokrát byla na výsledkové listině řada úspěšných českých závodníků, z nichž se dvěma výhrami a jedním druhým místem nejvíce blýskla Eliška Rejchrtová.


Super G žen v pátek ovládla Eliška Rejchrtová, další českou zástupkyní v pořadí byla pátá Aneta Koryntová či osmá Lenka Knorová. Anna Ježová, Lucie Kutínová a Sára Pánková obsadily pozice na začátku druhé desítky.

Rejchrtová se radovala z výhry i v sobotu, a to ve slalomu. Koryntová se sesunula o příčku níž, Knorová dojela jedenáctá a zbývající tři české závodnice byly diskvalifikovány v prvním kole.

Jedině v nedělním obřím slalomu našla Eliška Rejchrtová přemožitelku, když o jedenáct setin sekundy zvítězila Rakušanka Lara Teynor. Aneta Koryntová dojela sedmá, další tři Češky se umístily mezi 12. a 15. příčkou. Lenka Knorová tentokrát jako jediná nedojela už v prvním kole.

Páteční mužský závod super G ovládnul Aleš Knor, před druhým Němcem Marcelem Knappem měl náskok jen sedmi setin. Václav Knor a Jakub Adámek obsadili sedmé a osmé místo, elitní desítku pak uzavíral Pavel Ivánek. Od 14. příčky se navíc v mužské kategorii seřadili dva mladíci Daniel Bláha s Robinem Polanským. Jozef Jelínek bral sedmnáctou pozici.

V sobotním slalomu už dojel domácí Marcel Knapp před českými barvami a slavil triumf. Aleš Knor přitom bral třetí příčku a těsně za ním skončil také Jozef Jelínek. Václav Knor obsadil deváté místo a od 12. příčky se seřadila zbývající čtveřice Čechů.

V neděli se muži postavili na trať obřího slalomu a české vlaječky se znovu propracovaly vysoko v pořadí. Těsně za vítězným Italem Andreou Iorim se totiž postavili Aleš Knor, Jakub Adámek a Václav Knor. Sedmý následně dojel Daniel Bláha a elitní desítku uzavíral Pavel Ivánek. Robinu Polanskému v závodě náležela 15. příčka a Jozef Jelínek nedojel v prvním kole.

V pátečním závodě dívek do 12 let obsadila dvě první místa Anna Bočková a Franziska Arnold. Zatímco o den později Bočková své vítězství v obřím slalomu obhájila, Arnold brala bronz.

Ve stejné věkové kategorii jeli oba dny také chlapci. Páteční klání ovládnul Slovák Matej Vítek, nicméně hned za něj se seřadili Češi Kristián Kafka, Felix Pernický, Teodor Štěpánek a Jan Šebek. V sobotu bylo pořadí na medailových příčkách totožné, pouze Štěpánek se Šebkem si prohodili místa.

U dívek do 14 let se podařilo Adéle Knorové a Gitě Seifertové umístit v pátek na 2. a 3. místě. V sobotním obřím slalomu se pořadí dvou českých zástupkyň prohodilo, v obou případech pak vyhrála Němka Luisa Hanings.

U chlapců to byl ryze český závod, ze kterého vyšel v pátek vítězně Kristian Macura před Ondřejem Hrynyšinem a Filipem Šebkem. Naprosto stejně pak pořadí vypadalo i v sobotu.

V páteční závodě dívek do 16 let se do českých rukou dostalo zásluhou Terezy Bláhové stříbro, první místo jí přitom uteklo o osm setin, a díky Karolíně Suché také bronz. Hned další den si ale obě o příčku polepšily, pro český tandem to tak znamenalo první a druhou pozici.

Chlapci se ve stejné věkové kategorii seřadili v obou závodech od 2. do 4. místa. Obě disciplíny zvládl nejlépe z Čechů druhý Matyáš Štěpánek, bronz bral Sebastian Juhos a čtvrtý skončil Lukáš Hrynyšin.Pomoc Ukrajině