Rejchrtová se druhým místem v super G dostala do čela hodnocení SP.  Knor slaví premiérové stupně vítězů

Rejchrtová se druhým místem v super G dostala do čela hodnocení SP. Knor slaví premiérové stupně vítězů

5 min 27 s

Závod v super G dnes zakončil zastávku Světového poháru v italské Cortině d’Ampezzo. Čeští závodnici si připsali tři umístění na stupních vítězů. Stříbro vybojovala Eliška Rejchrtová, která se díky přísunu bodů za druhé místo dostala do vedení v boji o velký křišťálový glóbus. Pro bronz si dojeli Aneta Korynotová a Aleš Knor, který zaznamenal premiérové stupně vítězů ve SP.


Rejchrtová vystřídala Rašovskou na prvním místě v boji o velký křišťálový glóbus

Eliška Rejchrtová se na trať dnešního závodu vydala jako třetí v pořadí. „Dnešní super G bylo poměrně dost technické, ještě k tomu byla trať podmáčená po včerejším dešti,“ popsala. „Ve střední pasáži se mi nepovedla trefit stopa tak, jak bych si přála. Nicméně z druhého místa jsem nadšená,“ hodnotila Rejchrtová, která se před finále SP vyšvihla druhým místem do celkového vedení seriálu. V čele bodování vystřídala reprezentační kolegyni Karolínu Rašovskou, která dnes finišovala na 10. místě.  Rejchrtovou na stupních vítězek doplnila Aneta Koryntová, která brala třetí pozici. „S dnešním výkonem jsem strašně moc spokojená. Trať mi sedla, byla lehká a projela jsem ji bez problémů,“ uvedla patnáctiletá Koryntová, která závodí prvním rokem mezi juniorkami a dnes získala své čtvrté pódiové umístění v letošní sezóně. Vítězkou závodu se stala Italka Margherita Mazzoncini. 

 

První stupně vítězů ve Světovém poháru pro Aleše Knora

Mezi muži se z vítězství v závodě radoval Ital Lorenzo Gritti, který tak něco stáhl ze svého manka na Martina Bartáka v celkovém pořadí SP. Barták dnes finišoval na 7. pozici. Stříbro bral Švýcar Mirko Hueppi. Bronz získal český závodník Aleš Knor, pro kterého se jedná o jeho premiérové stupně vítězů ve Světovém poháru vůbec. „Je to krásný pocit, ještě o to víc, že jsem právě tady loni vyhrál své první prize money. Jízda nebyla nejpovedenější, šlo to trefit možná lépe. Měl jsem na víc, ale asi není ještě ten správný čas,“ hodnotil Knor po závodě. 

 

Hodnocení Světového poháru před poslední zastávkou:

ŽENY

  1.  Eliška Rejchrtová, CZE (570 bodů)
  2. Margherita Mazzoncini, ITA (540 bodů)
  3. Karolína Rašovská, CZE (521 bodů)
  4. Aneta Koryntová, CZE (485 bodů)

 

MUŽI

  1.  Martin Barták, CZE (706 bodů)
  2. Lorenzo Gritti, ITA (456 bodů)
  3. Mirko Hueppi, SUI (365 bodů)

 

Světový pohár se blíží do svého finále. Poslední závody se od 9. do 11. září pojedou v italském Saurisu. 

 

Program, SP Sauris 2022: 

9. září (pátek) – obří slalom

10. září (sobota) – slalom

11. září (neděle) – super G Pomoc Ukrajině