Rejchrtová ovládla na Slovensku všechny tři FIS závody, Barták triumfoval ve sprint slalomu. Ve FIS Children Cupu se dařilo i českým žákům

Rejchrtová ovládla na Slovensku všechny tři FIS závody, Barták triumfoval ve sprint slalomu. Ve FIS Children Cupu se dařilo i českým žákům

6 min 42 s

Eliška Rejchrtová panovala závodům FIS ve slovenské Jasenské Dolině-Kašové. Osmnáctiletá česká závodnice nejprve v sobotu vyhrála dvě super-G, v neděli poté přidala vítězství ve sprint slalomu. V této disciplíně ji napodobil i Martin Barták, který ovládl mužský závod.


Napínavý český souboj

První ženské super G bylo z českého pohledu velmi napínavé. Vítězkou závodu se stala Eliška Rejchrtová, která porazila svou reprezentační kolegyni Anetu Koryntovou o pouhé čtyři setiny sekundy. Třetí místo obsadila Rakušanka Lara Teynorová. Na čtvrtém místě dojela Karolína Rašovská. Mezi muži si z českých závodníků nejlépe vedl Martin Barták, který skončil pátý. Závod vyhrál Rakušan Leopold Schoen, stříbro bral jeho krajan Roland Schloegl a bronz získal Ital Daniele Buio. 

V druhém super G byla Rejchrtová naopak suverénní. Druhé Rakušance Teynorové nadělila téměř sekundu. Třetí místo obsadila Slovenka Nikola Fričová. Karolína Rašovská znovu brala nepopulární „bramborovou“ medaili. Barták stejně jako v prvním závodě obsadil páté místo. Vítězem se stal Roland Schloegl, druhý byl Leopold Schoen a třetí Filippo Zamboni. 

 

Rejchrtová dovršila vítězný hattrick, triumfoval i Barták

V neděli byl na programu sprint slalom a české barvy byly opět výrazně vidět. Eliška Rejchrtová stejně jako v předchozích závodech nenašla přemožitelku a mohla se tak radovat z vítězného hattricku. Na stupních vítězů ji navíc doplnila bronzová Aneta Koryntová. Stříbro brala Rakušanka Lara Teynorová. Mezi muži byl v součtu časů nejrychlejší Martin Barták, který o tři setiny sekundy předčil Itala Daniela Buioa. Třetí byl Filippo Zamboni. 

 

„Byl to úplně nový kopec, takže jsem moc nevěděla, co mám očekávat. Není úplně jednoduchý, hlavně z toho důvodu, že je hodně hrbolatý. Super G se mi jelo dobře, spodní pasáž byla asi nejvíce náročná, ale povedla se mi tam oba dva závody trefit stopa. Dnešní sprint slalom byl hodně krátký, takže se to muselo jet hodně  na doraz. Snažila jsem se tomu dát, co nejvíc a nakonec to vyšlo skvěle. Rozhodně bych nečekala, že by tenhle víkend mohl skončit takhle dobře, ale jsem za to moc ráda a s výsledky jsem rozhodně spokojená,“ podělila se o své dojmy trojnásobná vítězka Eliška Rejchrtová. 

 

„Sprint slalom je vždycky náročný, navíc Italové do toho hodně šlapali. Svah byl dost tvrdý a vyschlý, takže mám radost, že to o ty tři setinky vyšlo,“ řekl Barták. 

 

 

Žáci vybojovali na FIS Children Cupu čtrnáct medailí

Na stejném kopci jeli žáci FIS Children Cup. V sobotním obřím slalomu brali zlaté medaile Karolína Suchá (U14), Jakub Adámek (U16), Thea Trnková (U12) a Filip Šebek (U12). Pro stříbro si dojel Šimon Liška  a pro bronz Matěj Smetana (oba U14). Neděle byla medailově mnohem bohatší. Vítězi kategorie do 12 let se stali Thea Trnková a Filip Šebek. V kategorii U14 mezi žákyněmi brala Tereza Bláhová stříbro, bronz zase Karolína Suchá. Mezi žáky stejné věkové kategorie si Jan Pešl dojel pro druhé místo, o příčku za ním skončil Šimon Liška. Mezi chlapci kategorie do 16 let obsadili Josef Jelínek druhé místo a Jakub Adámek bronzovou pozici. 

 Pomoc Ukrajině