První zastávka Světového poháru ve Švédsku přinesla českým barvám dvě medaile

První zastávka Světového poháru ve Švédsku přinesla českým barvám dvě medaile

2 min 33 s

Ve švédském Norrköpingu odstartoval Martin Barták sezonu tím nejlepším způsobem, a to hned první zlatou medailí ve slalomu. Dařilo se však i ženským travařkám, Eliška Rejchrtová bere bronz.


 Mezi muži zvítězil o dvě setiny sekundy Martin Barták a ve Světovém poháru bere první zlato. „Mám z toho velkou radost. Jelo se mi líp, než jsem čekal, není to úplně nejsilnější disciplína, ale dopadlo to dobře takhle na začátek sezony. Doufám, že v tom budu v Předklášteří pokračovat,“ dodal vítěz směrem k další zastávce Světového poháru.

Jan Borák ve Švédsku dojel s vteřinovou ztrátou za svým českým kolegou šestý, Filip Machů pak celkově devátý. Pavel Ivánek uzavíral startovní listinu na čtrnáctém místě.

V ženské kategorii se nejvíce dařilo dvojici Rakušanek, za kterými však na třetí pozici dojela pro bronz Eliška Rejchrtová. „První dvě jízdy nebyly úplně ideální, ty druhé už byly lepší, takže jsem ráda, že to takhle vyšlo,“ popisovala sama závodnice. O pouhých dvanáct setin sekundy za ní zaostala Šárka Abrahamová na čtvrté příčce a Lenka Knorová bere deváté místo.Pomoc Ukrajině