První den SP v Předklášteří přinesl hned dvě medaile! Rejchrtová ovládla obří slalom, Barták druhý

První den SP v Předklášteří přinesl hned dvě medaile! Rejchrtová ovládla obří slalom, Barták druhý

2 min 45 s

Páteční dění se v Předklášteří neslo ve znamení obřího slalomu a domácím závodníkům cinkly hned dvě medaile! Eliška Rejchrtová triumfovala mezi ženami a Martin Barták bere stříbro.


První den v Předklášteří vyšel skvěle Elišce Rejchrtové, která si v obřím slalomu vyjela zlatou medaili. Top pětku uzavírala Šárka Abrahamová a na deváté místo se probojovala Sára Pánková. Do nejlepší patnáctky se navíc vtěsnaly také Sára Stloukalová, Anna Ježová a Lucie Kutínová.

„Druhé kolo na to, že jsem čekala, že se mi nebude moc líbit, tak se mi nakonec líbilo. Dopadlo to nad očekávání, takže jsem hrozně šťastná. Byl to asi takový největší stres, protože když jsme šly nahoru, všichni říkali, že musíme pospíchat, start byl nakonec dřív, než měl být. Z toho jsem byla trochu ve stresu, navíc začalo pršet víc a víc. Ale nakonec jsem to zvládla,“ byla ráda vítězka závodu Rejchrtová.

Mezi muži si pro druhou příčku za Italem Andreou Iorim dojel Martin Barták a půl vteřiny chybělo na stupně vítězů Aleši Knorovi. Zbylá čtveřice Čechů se seřadila od 10. do 13. místa, a to po sobě Jan Borák, Josef Jelínek, Jiří Havlíček a Jiří Vaverka.Pomoc Ukrajině