Patnáctiletá Koryntová se stala juniorskou mistryní světa v super kombinaci. Borák a Rejchrtová brali stříbro

Patnáctiletá Koryntová se stala juniorskou mistryní světa v super kombinaci. Borák a Rejchrtová brali stříbro

6 min 6 s

I druhý den mistrovství světa juniorů v travním lyžování přinesl pro českou výpravu mistrovský titul. Z něj se raduje teprve patnáctiletá Aneta Koryntová, která nenašla v dnešní super kombinaci přemožitelku. Na stupních vítězek ji doplnila stříbrná krajanka Eliška Rejchrtová. Mezi juniory na stříbrný stupínek vystoupal Jan Borák.


Pět medailových nadějí po úvodní disciplíně

Super kombinace odstartovala dopoledne první disciplínou – super G. Po úvodní části bylo na medailových pozicích hned pět českých želízek v ohni. Mezi juniorkami vedla s velkým náskokem Aneta Koryntová, na druhé pozici figurovala Eliška Rejchrtová, bronzovou příčku držela Šárka Abrahamová. V kategorii juniorů vedl novopečený mistr světa ze super G Aleš Knor, průběžné stříbro patřilo obhájci titulu z loňského roku Janu Borákovi. 

 

Koryntová mistryní světa v patnácti letech

V odpoledních hodinách následovala slalomová část super kombinace, která rozhodla o medailistech. Suverénně si Koryntová počínala i ve slalomu a mohla tak slavit titul světové šampionky. Druhé místo udržela Eliška Rejchrtová, která po včerejším bronzu ze super G slaví už druhou medaili na šampionátu. Skvěle rozjetý závod nakonec nevyšel Šárce Abrahamové, která se po slalomové části propadla na 6. místo. Pro bronz si nakonec dojela Rakušanka Tina Hietfleisch.

 

„Stále to nepobírám, vůbec neumím popsat své pocity. Něco neuvěřitelného. Se svou jízdou v super G jsem byla strašně moc spokojená, oproti včerejšku mi to mnohem víc sedlo. Slalom byl velmi těžký, hlavně na psychiku, to ustát,“ popsala své pocity čerstvá světová šampionka mezi juniorkami Aneta Koryntová. 

 

„Jsem nadšená. Na super G jsem se hodně těšila. Na slalom si zase tak moc nevěřím, ale jsem moc ráda, že to dneska klaplo. Že jsem ho dokončila, protože nebyl vůbec jednoduchý. Byl stavěný velmi rychlostně, bylo potřeba se hodně hýbat,“ řekla stříbrná Rejchrtová. 

 

Borák těsně stříbrný, Knor ve skvěle rozjetém závodě chyboval 

Lídr po první disciplíně mezi juniory Aleš Knor nedotáhl výborně započatý závod do konce. Jednu z pasáží tratě špatně načasoval a neprojel dle předepsaných pravidel mezi slalomovými tyčemi. O titul juniorského světového šampiona si to nakonec rozdali Jan Borák a Ital  Filippo Zamboni. Ve slalomu byl o osm setin sekundy rychlejší Ital a celkově tak o čtyři setiny sekundy obhájce loňského zlata Boráka porazil. Český reprezentant tak bere z dnešního závodu stříbro. Stupně vítězů doplnil bronzový Rakušan Leopold Schoen. 

 

„Se stříbrem jsem spokojený. Zambo je úžasný závodník, byl to těžký souboj. Ze super G jsem měl fajn pocit. Bylo rychlé, skokánek se mi povedl, do cíle jsem přijel sice zadýchaný ale šťastný. Slalom byla velká makačka, v cíli jsem nemohl popadnout dech. S jízdou jsem velmi spokojený, slalom je zkrátka vždycky boj,“ hodnotil Borák po závodě. 

 

Zítra je na juniorském šampionátu v Neudorfu na programu obří slalom.  První kolo začíná v 11:15, druhé v 15:15. 

Fotografie: Martin Štěpánek @grasski_net

 Pomoc Ukrajině