V Českých Petrovicích odstartoval Český pohár v travním lyžování

V Českých Petrovicích odstartoval Český pohár v travním lyžování

2 min 43 s

O víkendu 12. a 13. června se ve sport areálu v Českých Petrovicích uskutečnil první podnik Českého poháru v travním lyžování. Závodů se zúčastnily všechny věkové kategorie, od přípravky až po reprezentanty, kteří se představí na letošním vrcholu sezony, mistrovství světa ve Štítné nad Vláří.


V sobotu 12. června se bojovalo o medailová umístění v paralelním obřím slalomu, který v elitní kategorii ovládl vedoucí muž Světového poháru Martin Barták. Mezi ženami nezklamala vítězka obou závodů SP z Piešťan Alena Veselá.

Druhý den přilákal více startujících. Na programu byl obří slalom v dětských kategoriích a starší žáci s juniory, juniorkami a elitou změřili síly ve slalomu. V přípravce zazářil Matěj Vítek, který ovládl oba dny a mohl se tak radovat ze svých prvních zlatých medailí v Českém poháru. V kategorii juniorek zvítězila Nikola Fričová ze Slovenska, v juniorech slavil vítězství Jan Borák, zlato mezi ženami brala Karolína Rašovská. Napínavý souboj se odehrál v elitní mužské kategorii, kde legenda travního lyžování Jan Němec překonal aktuální českou jedničku Martina Bartáka. 

Další díl Českého poháru se odehraje v Orlickém Záhoří 10. a 11. července.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině